Воїн посеред Берліна. Українка щодня нагадує перехожим про війну в Україні (фото, аудіо) «фото»

Воїн посеред Берліна. Українка щодня нагадує перехожим про війну в Україні (фото, аудіо)

Неподалік від Бранденбурзьких воріт, навпроти російського консульства, українка створила інсталяцію - як нагадування про війну в нашій країні. Тут фото руйнувань з українських міст, ім'я та прізвища загиблих, дитячі іграшки, маленьке взуття та квіти. Щодня експозиція поповнюється новими експонатами. Їх приносять сюди німці, українці та, навіть, самі росіяни.

Як реагують перехожі, що дає сил авторці інсталяції стояти до кінця, та чи всі підтримують її ідею, читайте в матеріалі головної редакторки Української Служби Інформації Тетяни Милимко.

За півгодини коло інсталяціі «Нагадування про війну» пройшли майже три сотні людей. Хто знає про що тут, зупиняється помовчати. Хто не знає, допитливо дізнається у Олени. Вона приходить до центру Берліна майже щодня, аби робити свою маленьку справу.

Ми знаходимося перед російським посольством. Воно дуже помпезне, як завжди вся їхня імперія, включаючи їх лідера. Тут проходить велика кількість громадян з різних країн, вони всі крокують до Бранденбурзьких воріт. Ідея того, щоб створити це містечко, у мене виникла не одразу. Спочатку тут облаштували німці, які проживають тут. Вони поставили квіти. Потмі я зрозуміла, що треба це продовжувати, принесла іграшки. Бо мені, як мамі, болить за кожну дитинку, яка в нас, на жаль, помирає, – розповіла УСІ Олена.

Олена

Періодично цю інсталяцію ламають невідомі. Роблять це переважно вночі, ймовірно, за улюбленим сценарієм, коли всі сплять. Але вже на ранок Олена невпинно відновлює усе, що було розбито. Їй допомагають небайдужі. Дівчина каже, це найменше, що вона може зробити, знаходячись у більш безпечному місці – нагадувати про те, що війна в Україні триває.

Тут є і Маріуполь, і Миколаїв… майже всі міста, але уже не всі є, тому що вони налітають. Я ніколи не заставала тієї самої картини, я приходжу – уже все зроблено. Це насамперед алея плачу, тому що кожен українець, який прибуває в Берлін, проходячи тут повз… ще не було тієї людини, яка просто не стояла зі мною та не плакала, – додає дівчина.

Серед імен загиблих є тут й ім’я одеситки – тримісячної Кіри, яка загинула через російську ракету навесні, разом із мамою та бабусею. Для Олени, яка через війну знаходиться з дітьми у Берліні, важливо берегти цю болючу пам’ять.

Мої любі українці! Зі слізьми на очах засинаю з новинами, прокидаюсь з новинами. Щодня тримаю руку на пульсі. Ми завжди з вами! Ми ніколи не зречемося нашої країни. Ми – незалежна країна, яка отримає своє, та ми станемо ще сильнішими! – звернулася до українців Олена.

Раніше на USIonline.com

«Я думала, ми вмерли»: про розтрощений росіянами будинок сімейного типу на Одещині (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.