
Владний пінг-понг. Хто несе відповідальність за дерев’яні настили на пляжах: мерія чи ОВА?
Одеська військова адміністрація має обстежити пляжі перед початком літнього сезону, але жодних вимог до встановлення дерев'яних настилів чи кафе у піщаній зоні не висуває.
Таку відповідь видання Українська Служба Інформації отримало від першого заступника голови Одеської обласної військової адміністрації Олександра Харлова на запит щодо будівництва настилу прямо у море на одному з пляжів Великого Фонтану.
Нагадаємо, раніше УСІ опублікувало відповідь Одеської міської ради щодо зведення суцільного подіуму на піску біля ресторану «Паблік» на 12 станції Фонтану. Пресслужба мерії доповіла, що у такий спосіб орендар «забезпечує доступ громадян до моря» і власне виконує розпорядження Одеської військової адміністрації щодо відповідної підготовки.
Натомість в ОВА стверджують, що не мають відношення та не вимагають встановлення жодних кафе, столиків і стільців, деревʼяних перекриттів чи настилів тощо.
Це абсурд та прикриття своїх дій за чиєюсь спиною, – зазначив Олександр Харлов у відповіді.
Він також повідомив, що 14 березня вийшло розпорядження ОВА про початок підготовки пляжних зон до сезону. Аналогічний порядок був й минулого року.
На виконання цього розпорядження у районах області створюються робочі групи, до складу яких увійдуть рятувальники, комунальні служби, представники влади і громад.
Ці групи проведуть комплексні обстеження пляжних зон всіх охочих власників чи орендарів. У разі дотримання вимог та норм, пляжні зони будуть рекомендовані до відкриття.
Всі охочі мають право відкритися у цьому році. За результатами обстежень буде винесено спільний із військовим командуванням наказ про надання дозволу працювати визначеним обʼєктам. Пляжі до обстеження та відкриття можуть пропонуватися вже з 20 квітня всіма охочими. Минулоріч було відкрито 21 пляж. В цьому році, сподіваємося, буде більше, – повідомив заступник голови ОВА.
Також Олександр Харлов зауважив, що робочі групи будуть перевіряти виключно безпекові вимоги: наявність укриттів, медичних пунктів, рятувальників, гучномовців, обстеження дна і прилеглої території. Тобто все те, що має стосунок до безпеки відпочивальників.
Раніше на USIonline.com —
Я – море, а не унітаз: чи готові одеські пляжі та прибережні зони до курортного сезону? (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.