Візит солідарності: Одесу відвідали міністри закордонних справ країн Нордично-Балтійської вісімки NB8 (фото) «фото»

Візит солідарності: Одесу відвідали міністри закордонних справ країн Нордично-Балтійської вісімки NB8 (фото)

Сьогодні Одесу відвідали міністри закордонних справ Швеції, Данії, Естонії, Латвії, Литви, Норвегії, Держсекретар МЗС та МО Фінляндії, Постійний Держсекретар Ісландії.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Візит розпочався вшануванням пам’яті полеглих воїнів. Також міністри відвідали військовий шпиталь, де керівництво медустанови доповіло поважним гостям про нагальні потреби.

На спільному брифінгу з колегами міністр закордонних справ України Андрій Сибіга подякував міністрам за візит солідарності. За його словами під час зустрічі обговорювалися, зокрема, такі теми, як питання захисту портів та енергетики, можливості убезпечення цивільного населення, блокування тіньового флоту росії, який не лише дає Москві заробляти гроші для війни, але й загрожує Європі екологічною катастрофою.

Особливу увагу приділили обговоренню плану перемоги України президента Зеленського та Української формули миру.

Тут в Одесі особливо відчутно російський повітряний терор. Колеги мали змогу побачити наслідки варварських обстрілів. росія активізувала удари по цивільних судах і портовій інфраструктурі. За останній місяць зазнали пошкоджень 4 судна, зокрема з вантажами зерна для Єгипту та кукурудзи до Італії, а також з гуманітарним вантажем продовольчої програми ООН для Палестини. Загалом за час повномасштабного вторгнення відбулося понад 50 російських атак по портах, пошкоджень зазнали понад 300 об’єктів портової інфраструктури та 23 цивільних судна. Було знищено понад 100 тисяч тонн агропродукції. Це удари по глобальній продовольчій безпеці. Росія ставить мільйон людей у світі під загрозу голоду, – зауважив Андрій Сибіга.

Як зауважив міністр, гостро стоїть проблема забезпечення свободи мореплавства у Чорному морі і її вирішення є спільною метою усіх учасників зустрічі. На тлі посиленого російського терору Україна офіційно звернулася до міжнародної морської організації з закликом невідкладно направити в порти Великої Одеси міжнародну моніторингову місію з метою фіксувати кожен злочин для подальшого притягнення росії до відповідальності.

З початку роботи українського морського коридору з серпня 2023 року до українських портів зайшло понад 2800 суден, оброблено 51 мільйон тонн експортної агропродукції. Ми будемо продовжувати ініціативу президента Зеленського «Зерно з України» і до кінця року плануємо проведення третього продовольчого саміту, – розповів гостям Міністр закордонних справ України Сибіга.

Як додав міністр закордонних справ Норвегії Еспен Ейде, попри обставини війни Україна відновила експорт і запустила гуманітарні коридори, що допомогло запобігти голоду в багатьох країнах.

Я пишаюся тим, що міжнародна коаліція робить все необхідне, щоб підсилити спроможність українського експорту. І хочу сказати, що Україна ефективно бореться з усіма залякуваннями та погрозами Росії, згідно зі статутами ООН, — підкреслив очільник МЗС Норвегії.

Під час візиту міністри закордонних справ країн Нордично-Балтійської вісімки NB8 також мали зустріч з аграріями, які розповіли про роботу в умовах постійних російських ударів.

Важливою темою зустрічі стало питання притягнення рф до відповідальності за звірства, скоєні проти українського народу. Міністри отримали детальну інформацію про неналежні умови утримання українських військовополонених, про тортури та знущання, що є порушенням міжнародного гуманітарного права. Партнерів закликали допомогти у питаннях посиленні тиску на росію та забезпеченні доступу міжнародних медиків до наших військовополонених.

Окрему увагу міністри приділили відбудові. Під час спільного брифінгу Андрій Сибіга навів приклади патронату інших країн над Миколаївською, Чернігівською та Житомирською областями.

За словами Андрія Сибіги, за підсумками переговорів були досягнуті конкретні домовленості. А саме додаткові пакети енергетичної допомоги для зміцнення стійкості на передодні зими.

Як повідомила міністерка закордонних справ Швеції Марія Мальмер Стенергард, на закупівлю генераторів та іншої допомоги до опалювального сезону, уряд Швеції виділив Україні 28 млн євро.

Також учасники зустрічі домовилися спільно працювати над вступом України до ЄС і посилювати санкційний тиск на росію.

За словами міністра закордонних справ Естонії Маргуса Цахкна Україна має право на безперешкодне використання зброї для відповіді на агресію росії. Він підкреслив, що операція ЗСУ в Курській області була виправданою і її результати стануть очевидними згодом. Цахкна також підтвердив, що Естонія посилить свою підтримку України та розширить безпекові гарантії для допомоги в боротьбі з агресором.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі міністри Молдови та України підписали важливу угоду щодо екологічної безпеки (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.