Вівсянка на сніданок не захищає від вірусів та хвороб: історії одеситів, які змінили свою думку про вакцинацію  «фото»

Вівсянка на сніданок не захищає від вірусів та хвороб: історії одеситів, які змінили свою думку про вакцинацію 

Один з найбільших інтернет-хайпів - це вакцинація. Напевно, немає жодної людини, яка б не висловила свою думку про щеплення. На жаль, більшість таких дискусій не мають нічого спільного з наукою і доказовою медициною.

Кореспондент Української Служби Інформації поспілкувався з людьми, які також не вірили в силу щеплень, але врешті кардинально змінили свою думку

Історія Олени, у якої діагностували туберкульоз 

Свою історію Олена розповідає крізь сльози. Каже, ніколи не могла подумати, що має туберкульоз. Свій діагноз дівчина дізналася у пологовому будинку, Під час виписки вона зробила протокольну флюорографію і лікарі виявили дві туберкуломи. 

Я тоді подумала, що життя закінчилось. Але найстрашніше було те, що я не знала, чи заразила я маля, – розповідає молода матуся.

Численні аналізи, лікування. Перші півроку, Олена не знала, чи хворіє на туберкульоз її син. Лікар регулярно слухав легені дитини, але рентген не робив. 

Занадто маленький ще хлопчик, зарано. Принаймні, так нам казав лікар. Я, звісно, слухала, адже лікар на той час для мене був як святий. Сама проходила лікування і читала різні дописи. У пологовому сину не зробили БЦЖ, сказали, що доки не має впевненості у його здоров’ї, то й не має впевненості, що вакцина не зашкодить. Дівчата в мамських чатах казали, що робити дитині щеплення ніколи не можна, що навіть в мене з’явився туберкульоз через мої попередні щеплення. У якийсь час я навіть почала в це вірити, – додає Олена.

За словами Олени, лікар терпляче слухав усі історії про те, що дитині ніколи не можна буде робити щеплення, виписував ліки та слухав легені дитини. Так минуло півроку. 

Перший знімок рентгену показав, що легені у сина здорові, а відтак туберкульозом він не заразився. А згодом і мій знімок показав, що я вилікувалась. Після одужання я дізналася від лікаря, що якби не була щеплена від туберкульозу, то хвороба могла б проходити набагато важче, – розповідає жінка.

Власна хвороба, яка завдяки щепленню протікала у легкій формі, а згодом і пояснення лікарів про дію вакцин, переконали Олену в тому, що профілактичні щеплення – ефективний захист від хвороб. Тому свого сина Олена щеплює проти всіх обов’язкових та рекомендованих хвороб.

Історія Максима, який вірив, що здоровий спосіб життя вбереже від інфекцій

Максим був активним борцем проти щеплень. Регулярно займався спортом, правильно харчувався та достатньо спав. Чоловік вважав, що здоровий спосіб життя – запорука відсутності хвороб. Але його донька, яка теж вела здоровий спосіб життя разом із батьком, хворіла щоосені та щозими. Які загартування Максим не проводив, щойно з’являвся вірус, маленька донечка Даруся підхоплювала його та несла додому. Коли прийшов COVID-19, дівчинка його теж підхопила.

Я почав все ж таки думати, а що ж не так. Виявилось, що морква та вівсянка на сніданок ніяк не захищають мою дитину саме від вірусів та хвороб. Я почав багато читати та наче сам із собою сперечався: треба чи не треба вакцинувати Дарусю, – розповідає чоловік. 

Друге коло захворюваності на ковід, додатково вируючий ще й вірус грипу, усе це налякало батька. Він почав спілкуватись із друзями, навідався до сімейного лікаря, зважив усі «за» та «проти» та вирішив, що його особиста думка – егоїзм по відношенню до здоров’я дитини. 

Як би мені не хотілось, аби здоровий спосіб життя захищав від усіх хвороб, я розумію, що ризикувати не можна, адже у боротьбі з вірусами людина може легко програти. Ми переконалися в цьому під час пандемії. Я відвів дитину до лікаря, перевірили стан її здоров’я, зробили щеплення. Я змінив свою думку та раджу всім, хто досі сумнівається, чи треба щеплюватись, вивчити питання і прийняти правильне і науково обгрунтоване рішення – та щепитися самим і щепити дітей, – поділився Максим. 

Раніше на USIonline.com

Вакцинація вагітних: 11 запитань лікарю 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.