«Війна – не лише руїна, війна – каталізатор властивостей всього» – в Одесі відбулася творча зустріч з військовим письменником В’ячеславом Раєвським (фото)
У четвер, 7 березня, В'ячеслав Раєвський — військовий за професією, але творча людина з почуттям гумору — в Одеській національній науковій бібліотеці поділився з відвідувачами своїми міркуваннями та враженнями учасника нинішньої війни та презентував свою книгу - «ПозитиVV. Спогади. Від радянського курсанта до захисника України».
На зустрічі з В’ячеславом Раєвським побувала фотокореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.
Збірка оповідань В’ячеслава Раєвського «ПозитиVV. Спогади. Від радянського курсанта до захисника України» цікава саме тим, що простежує військові реалії від часів занепаду радянського союзу, перших років незалежності України та її вже національної армії, через війну, розпочату росією у 2014 році і до нинішнього повномасштабного вторгнення.
З початком російсько-української війни керівництво держави та ЗСУ усвідомили важливість та вплив на суспільство інформаційної війни. Ще у 2014 році у ЗСУ було створено окремий напрям — цивільно-військове співробітництво, відоме як CIMIC, до якого автор був причетний.
І саме тому мої спогади — це не спогади бравого вояки, хоч я був залучений до багатьох справ і подій… Ця книжка – про комунікацію, висловлені та непроговорені переживання, подолання стереотипів і утвердження в них, але перед усім — про людяність, яка проявляється й там, а можливо, найбільш там, де її не чекають, – вважає сам В’ячеслав Раєвський.
Автор у книзі дає широку панораму сучасного Донбасу, підконтрольного Україні.
На прикладі невигаданих історій він розповів про службу в армії. І хоча армія – це переважно невесело, він знаходить гумор у життєвих уроках військового життя.
У своїй книзі В’ячеслав зібрав короткі історії, на 1 – 2 сторінці, з свого дуже довгого досвіду армійської служби. У виданні є QR-коди з посиланням на сторінки пам’яти людей, яких він згадує – на територіях, де йому довелось воювати. Є теплі слова про волонтерів, медиків, зокрема розповідь про власний досвід евакуації побратима разом з Тайрою.
В’ячеслав Раєвський вважає, що писати таке важливо для військових – тому, що це несе терапевтичний ефект, і не тільки.
Кожний військовий, якому закрадалася думка про те щоби писати, має це робити. Бо це важливо і для особистості автор, і для інформаційної політики України. Бо ворог нас давить саме кількістю (а не якістю). Наприклад, за статистикою, до повномасштабного вторгнення в Україні було видано близько 200 мемуарів військових. А у «лнр»/«днр» – 400, – каже він.
Зустрічі з особистостями такого рівня збагачують не лише інформативно, але й змінюють наше світосприйняття, вивільняють життєстверджуючу рушійну силу.
Війна – не лише руїна, війна – каталізатор властивостей всього, – впевнений автор збірки оповідань.
Додамо, що В’ячеслав Раєвський також дотичний до інформаційного проєкту «Право знати» Військового телебачення України щодо поширення норм Міжнародного гуманітарного права, який побачив світ у 2023 році.
Раніше на USIonline.com —
В Одесі Богдан Логвиненко презентував свою книгу «Деокупація. Історія опору українців. 2022» (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.