Війна. День 838: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) «фото»

Війна. День 838: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Росія продовжує створювати тиск на фронті, зокрема на Харківському напрямку, спалюючи там величезні ресурси які знищує українська оборона. Тим часом українські захисники знову першими зробили дещо важливе у світовій історії війн – а саме, уразили на аеродромі російський літак 5-го покоління Су-57.

Українська Служба Інформації продовжує вести хроніку повномасштабної війни та пов’язаних з нею подій.

 

Втрати окупантів, за оновленими даними Генштабу ЗСУ, за добу збільшилися на 1 190 солдатів та офіцерів, 10 танків, 13 ББМ, 51 артсистем та 28 БПЛА оперативно-тактичного рівня.

***

За добу відбулося 73 бойових зіткнення. Російські загарбники завдали по території України три ракетні удари із застосуванням трьох ракет та 53 авіаційні удари із застосуванням 69 КАБів, задіяли 529 дронів-камікадзе. росіяни здійснили 2888 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах із використанням різних типів озброєння.

На Харківському напрямку відбулось п’ять бойових зіткнень без успіху для противника. Окупанти продовжували спроби атакувати наші підрозділи в районах Вовчанська, Липців та західніше Глибокого.

На Куп’янському та Лиманському напрямках обстановка суттєвих змін не зазнала. Штурмові дії противника успіхів не мали, ситуація контрольована. Тривають дві ворожі атаки в районах Піщаного та Греківки.

На Сіверському напрямку російські окупанти безуспішно атакували наші позиції в районі Виїмки.

На Краматорському напрямку мали місце дев’ять бойових зіткнень. Найбільшу активність окупанти проявляли в районі Іванівського, проте всі спроби ворога покращити своє становище були безуспішними.

На Покровському напрямку агресор 27 разів атакував позиції наших воїнів в районах Прогресу, Євгенівки, Новоолександрівки, Новопокровського, Новоселівки Першої, Яснобродівки та Карлівки. 18 атак відбито, дев’ять іще тривають. Ситуація напружена. Сили оборони тримають рубежі, вживають заходів щодо недопущення просування ворога в глиб території України.

На Курахівському напрямку ворог вісім разів атакував наші позиції в районах Парасковіївки та Красногорівки. Сім атак відбито. Триває боєзіткнення в районі Красногорівки. Ситуація під контролем Сил оборони.

На Оріхівському та Придніпровському напрямках ситуація залишилась без суттєвих змін. Усього від початку доби ворог чотири рази безуспішно намагався витіснити наших захисників із займаних позицій в районах Малої Токмачки та Кринок. Втрат позицій та територій не допущено.

На решті напрямків суттєвих змін в обстановці не відбулося.

Підрозділами нашої авіації та ракетних військ і артилерії з початку цієї доби завдано уражень по трьох районах зосередження особового складу та військової техніки, одному засобу ППО, двох засобах артилерії, радіолокаційній станції окупантів та складу БК.

***

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) підрахували, що обмежені дозволи на ураження цілей в Росії наданою зброєю скоротили площу безпечного простору агресора на 16 відсотків.

Обмежені зміни в політиці адміністрації Байдена, які дозволили Україні використовувати надану США зброю для ураження деяких російських військових об’єктів на невеликій ділянці території РФ, яка складає лише 16 відсотків.

Штати обмежують використання Україною наданих озброєнь для завдання більш масштабних ударів по території Росії в межах досяжності ATACMS, наданих Україні.

Політика США все ще захищає переважну більшість оперативного тилу і глибокого тилу Росії, і політика США забороняє Україні використовувати ATACMS будь-де в Росії, – ідеться у звіті.

Експерти зазначають, що дозвіл США фактично створив досить масштабну територію, по якій Сили оборони мають право бити із західних озброєнь. Водночас, деякі обмеження на типи американської зброї звузили можливість ЗСУ завдавати ударів по віддалених від кордону з Україною районах, які Росія використовує для прикриття власних бойових сил, органів управління, логістики і тилового забезпечення.

***

“Щоб не були мішенями”: у Повітряних силах заявили, що частина наданих F-16 зберігатиметься на авіабазах не в Україні. Також ці літаки будуть використовуватись для підготовки нових українських пілотів. Про це “Радіо Свобода” заявив начальник авіації командування Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов.

За його словами, на сьогодні 4 країни підтвердили надання F-16 Україні. Але в майбутньому ще більше держав можуть передавати літаки нашій країні, адже на Заході винищувачі F-16 поступово замінюють на F-35.

Не всі літаки, які будуть передані Україні, зараз прийдуть в Україну. Деякі з них залишаться у тих центрах, де готують наших пілотів та авіаційний персонал. Це будуть українські літаки, які будуть використовуватись для підготовки наших пілотів, – заявив Голубцов.

***

Вночі ЗСУ уразили зенітні ракетні комплекси РФ в Криму, — Генштаб

Завдано успішних ударів по одному зенітному ракетному дивізіону С-400 росіян в районі Джанкоя, а також по двох зенітних ракетних дивізіонах С-300 біля Чорноморського та Євпаторії.

Зафіксовано негайне припинення роботи радарів комплексів С-300/С-400 після удару.

***

Раніше на USIonline.com

Війна. День 837: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.