Війна. День 737: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) «фото»

Війна. День 737: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

На фронті все ще зберігається дуже складна ситуація. Захиснику завдають рашистам величезні втрати, у тому числі в авіаційній техніці, але ворог не зупиняє натиск. Одне з головних завдань які стоять перед нашим командуванням у таких умовах – правильно розподіляти ресурси що є у наявності.

Українська Служба Інформації продовжує вести хроніку повномасштабної війни та пов’язаних з нею подій.

Втрати окупантів, за оновленими даними Генштабу ЗСУ, за добу збільшилися на 920 солдатів та офіцерів, 17 танків, 30 ББМ, 36 артсистем, 26 БПЛА оперативно-тактичного рівня та 3 літаки.

***

Протягом минулої доби відбулося 83 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 3 ракетних та 91 авіаційних удари, здійснив 142 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

На Куп’янському напрямку сили оборони відбили 2 атаки противника в районах населених пунктів Петропавлівка, Табаївка Харківської області.

На Лиманському напрямку нашими воїнами відбито 12 атак противника в районах населених пунктів Терни, Ямполівка Донецької області та Білогорівка Луганської області.

На Бахмутському напрямку, силами оборони відбито 2 атаки противника в районах населених пунктів Іванівське та Кліщіївка Донецької області.

В зоні відповідальності ОСУВ “Таврія”, на Авдіївському напрямку, нашими захисниками відбито 25 атак ворога в районах населених пунктів Бердичі, Орлівка, Тоненьке, Первомайське, Невельське Донецької області.

На Новопавлівському напрямку сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Красногорівка, Георгіївка, Побєда, Новомихайлівка Донецької області, де ворог 30 разів намагався прорвати оборону наших військ.

На Оріхівському напрямку силами оборони відбито 1 атаку противника в районі Роботиного Запорізької області.

В зоні відповідальності ОСУВ “Одеса” на Херсонському напрямку Сили оборони надалі продовжують утримання позицій та відбиття штурмів окупаційних військ. Незважаючи на значні втрати, ворог не полишає спроб вибити наші підрозділи із займаних позицій. Так, протягом минулої доби противник здійснив 4 безуспішних штурми позицій наших військ на лівобережжі Дніпра.

Водночас, наші воїни продовжують активними діями завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту.

Протягом минулої доби авіація сил оборони завдала ударів по 10 районах зосередження особового складу противника.

Також підрозділами Повітряних Сил Збройних Сил України знищено три винищувачі-бомбардувальники Су-34.

Підрозділами ракетних військ завдано ураження по 3 районах зосередження особового складу, озброєння і військової техніки, 3 реактивних системах залпового вогню БМ-21 “Град”, 2 артилерійських засобах, 2 пунктах управління, 1 складу боєприпасів, 1 засобу радіоелектронної боротьби противника.

***

Командувач Стратегічним командуванням США Ентоні Коттон на зустрічі з законодавцями США заявив, що зараз важливо пришвидшувати темпи модернізації ядерної тріади США через протистояння з Китаєм та Росією.

За його словами, огляд ядерної ситуації за 2022 рік визначив модернізацію ядерного арсеналу США, як головний пріоритет для підтримки потужного ядерного стримування. Ці зусилля з модернізації, які здійснюватимуться протягом наступних двох десятиліть, включають ініціативи з модернізації всіх трьох ланок ядерної тріади.

Високопоставлені військові чиновники повідомили законодавцям, що Сполучені Штати залишаються готовими стримувати стратегічні та космічні загрози, але продовження інвестицій має вирішальне значення на тлі зростаючої конкуренції.

Коттон, а також командувач Космічним командуванням США Стівен Вайтінг, заявили, що нещодавні інвестиції Росії та Китаю підкреслюють необхідність збереження стратегічної переваги Сполучених Штатів.

***

Цього літа Україна отримає від Франції дрони-камікадзе компанії Delair.

У межах інноваційної програми Франція замовляє у Delair 100 дистанційно керованих боєприпасів, які прибудуть в Україну улітку 2024 року, – написав міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.

У вересні 2023 року Париж вже закупляв для Києва 150 таких безпілотників.

***

Україна підписала безпекові угоди вже із шістьма державами: Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією. Кожна така угода наближає нашу державу до більших можливостей, до більшої взаємодії зі світом, до більшої сили, – президент Зеленський.

***

“”Granica на мяжы”. Як Польща нарощує торгівлю з Росією через Білорусь” – видання “Українська правда” оприлюднила розслідування Михайла Ткача про те, як Польща веде торгівлю з рф, у тому числі агропродуцією на третьому році великкої війни – у той час, як сама ж блокує український агроекспорт.

***

росія заявила, що готова передати Україні тіла загиблих під час падіння Іл-76 у Бєлгородській області 24 січня.

Для цього все необхідне з точки зору процедури є. Тіла можуть бути передані згідно з процедурами, які існують, – заявила Уповноважена із прав людини рф тетяна москалькова.

москалькова уточнила, що це питання вона обговорює з Омбудсманом України Дмитром Лубінцем, якому до цього вона нібито “дала всі відповіді на запитання про інцидент”.

***

Українські льотчики та інженери продовжують навчання на винищувачах F-16, пілоти відпрацьовують тактичні прийоми, повідомив речник Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону:

Процес триває. Льотчики відпрацьовують тактичні прийоми. Відпрацьовують фактично завдання ударів по повітряних і наземних цілях. Це дуже-дуже потрібно. Бо не лише літати треба й контролювати повітряний простір, на них треба воювати. Й саме ці речі зараз відпрацьовують наші пілоти.

Так само й авіаційний персонал, інженери, які пізнають, як саме обслуговувати цей літак, його озброєння, як його програмувати, як завдавати ударів високоточною зброєю.

Вся ця підготовка потрібна для того, щоби максимально ефективно літак працював в українському небі, знищуючи повітряні, наземні та морські цілі (ворога). Україна ж адаптує інфраструктуру на певних майданчиках для того, щоби ці літаки могли застосовуватися з наших летовищ.

Ігнат нагадав, що мінімальна програма підготовки на F-16 –два роки. Український же льотний склад і наземний персонал проходять її гіпершвидкими темпами – перенавчання триватиме близько пів року. Тобто Україна робить все можливе, щоб цей літак якомога швидше з’явився в нашому небі і виконував завдання.

***

Цьогоріч у семи професійно-технічних училищах України запровадять нову освітню програму – “Оператор цивільних дронів”.

Як повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, опанувати нову професію можна буде у закладах освіти Львівської, Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Сумської і Чернігівської областей.

Училища вже отримали 28 дронів, а їхні викладачі опанували теоретичну і практичну програми, тож готові ділитися знаннями з учнями.

***

2 мільярди євро військової допомоги від Нідерландів цього року: підписано двосторонню безпекову угоду між Україною та Нідерландами, повідомив Володимир Зеленський.

Також передбачається подальша оборонна допомога протягом наступних десяти років.

***

Раніше на USIonline.com

Війна. День 735: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.