Війна. День 708: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) «фото»

Війна. День 708: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Ворог знову атакує на більшій частині ділянок фронту, але ситуація не змінюється: рашисти як і раніше отримають міцну відсіч. Більш того, Україно здійснює нові удари по стратегічних об'єктах на окупованій території.

Українська Служба Інформації продовжує вести хроніку повномасштабної війни та пов’язаних з нею подій.

 

Втрати окупантів, за оновленими даними Генштабу ЗСУ, за добу збільшилися на 1 000 солдатів та офіцерів, 12 танків, 16 ББМ, 33 артсистем та 36 БПЛА оперативно-тактичного рівня.

***

За даними Генштабу, протягом минулої доби відбулося 66 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 8 ракетних та 94 авіаційні удари, здійснив 97 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

На Куп’янському напрямку нашими захисниками відбито 6 атак ворога біля Синьківки Харківської області.

На Лиманському напрямку українські воїни відбили 9 атак противника в районах Тернів, Ямполівки та Торського Донецької області.

На Бахмутському напрямку Силами оборони відбито 6 атак окупантів поблизу Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки Донецької області.

В зоні відповідальності ОСУВ “Таврія” на Авдіївському напрямку українські захисники продовжують стримувати ворога, який не полишає спроб оточити Авдіївку. Наші воїни стійко тримають оборону, завдаючи загарбникам значних втрат. Так, Сили оборони протягом минулої доби відбили 12 атак ворога в районі Авдіївки та ще 7 атак біля Первомайського та Невельського Донецької області.

На Мар’їнському напрямку українські воїни продовжують стримувати противника неподалік Красногорівки, Георгіївки та Новомихайлівки Донецької області, де відбито 10 атак.

На Шахтарському напрямку українські захисники відбили атаку окупантів південніше Золотої Ниви Донецької області.

На Запорізькому напрямку Силами оборони відбито 8 атак противника північніше Приютного, західніше Вербового та Роботиного Запорізької області.

В зоні відповідальності ОСУВ “Одеса” на Херсонському напрямку Сили оборони надалі продовжують утримання позицій та відбиття штурмів окупаційних військ. Незважаючи на значні втрати, ворог не полишає спроб вибити наші підрозділи із займаних позицій. Так, протягом минулої доби противник вдався до трьох спроб штурмових дій. Жодна успіху не мала.

Наші воїни продовжують активними діями завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту.

Впродовж дня авіація Сил оборони завдала ударів по 15 районах зосередження особового складу, озброєння і військової техніки та 2 зенітно-ракетних комплексах противника. Також силами та засобами протиповітряної оборони України знищено одну керовану авіаційну ракету Х-59.
Підрозділами ракетних військ завдано ударів по 5 артилерійських засобах, 1 складу боєприпасів та 4 засобах протиповітряної оборони противника.

***

Міноборони РФ заявило, що вночі та вранці 11 нібито українських безпілотників атакували чотири російських області. Російське відомство заявляє, що вночі та близько 06.30 за московським часом російська ППО перехопила і знищила 11 безпілотних літальних апаратів:

Черговими засобами ППО українські безпілотні літальні апарати перехоплено та знищено над територією Бєлгородської (4 БпЛА) та Курської (1 БпЛА) областей.

Черговими засобами ППО перехоплено і знищено українські безпілотні літальні апарати над територіями Бєлгородської (4 БпЛА) і Воронезької (2 БпЛА) областей.

***

Британська влада затримала в Лондоні колишнього російського губернатора тимчасово окупованого Севастополя Дмитра Овсяннікова

Його підозрюють у порушенні санкційного законодавства – 20 лютого він постане перед судом, повідомляє газета The Times.

Овсянніков очолював Севастополь з 2017 до 2019 року. У 2023 році його виключили зі списку санкцій Євросоюзу. Суд мотивував це тим, що він більше не обіймає посади, за роботу на яких потрапив під санкції. З британського списку його не виключали.

***

росіяни обстріляли бригаду “швидкої” на Херсонщині.

За даними ОВА, у Бериславському районі ворог вдарив з безпілотника по медиках, які поверталися з виклику.

Автівка була пошкоджена, на щастя, медики не постраждали.

***

Латвія заборонила національним спортивним командам грати проти збірних росії та білорусі.

Вказано, що заборона застосовуватиметься також у випадку, якщо спортсмени з рф та білорусі братимуть участь у змаганнях під нейтральним прапором. Це означає, що якщо буде жеребкування, і збірній Латвії доведеться грати з росією або білоруссю, міжнародні спортивні організації повинні будуть поважати латвійське законодавство, – повідомила пресслужба сейму Латвії.

У сеймі наголосили, що основною метою правок до закону є підтвердження солідарності Латвії з Україною. Таким чином країна прагне “докорінно заблокувати будь-які спроби росії легітимізувати свої воєнні злочини через спортивну сферу”.

***

Валерій Залужний опублікував статтю у CNN — головні тези.

Про перешкоди на нашому шляху.
– Нестабільна політична ситуація навколо України скорочує військову підтримку.
– Росія ймовірно спровокує нові конфлікти, щоб відволікти основних партнерів від підтримки України.
– Запаси ракет і боєприпасів у наших партнерів виснажені.
– Санкційна політика недостатньо ефективна. Росія і її партнери продовжують розгортати потужності оборонно-промислового комплексу.
– Противник має суттєву перевагу у мобілізаційному ресурсі, українська мобілізаційна політика неефективна.
– Нормативно-правова база, що регулює ВПК, — недосконала. Сама галузь частково монополізована. Через це складно виробляти вітчизняні боєприпаси.

Про те, що надасть нам перевагу і чого ми повинні досягнути.
– Безпілотні системи — це чи не єдиний інструмент виходу з позиційної війни.
– Ми розуміємо умови, за яких противник відмовиться від подальшої агресії.
– Вирішальні умови — це абсолютна перевага в повітрі, неможливість ведення противником наступальних або оборонних дій, підвищення мобільності свої і повне обмеження мобільності ворожих військ, безпечний вихід на визначені рубежі, неможливість відновлення противником втрачених положень і нарощування зусиль.
– Основний варіант здобуття переваги — опанування порівняно дешевих, новітніх та вкрай ефективних засобів.

У 2024 році основні зусилля потрібно зосередити на:
– створенні системи забезпечення Сил оборони високотехнологічними засобами;
– впровадженні нової філософії підготовки та ведення воєнних дій з урахуванням обмежень;
– опануванні нових спроможностей якнайшвидше.
Збройні Сили України разом із іншими складовими сил оборони Держави забезпечують існування самої державності.

***

Раніше на USIonline.com

Війна. День 707: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.