Війна. День 440: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) «фото»

Війна. День 440: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Продовжують вестися важкі бої за Бахмут та Мар'їнку. Водночас, одразу у декількох населених пунктах тимчасово захоплених Херсонської та Запорізької областей йде згортання діяльності місцевих окупаційних адміністрацій, вивезення документації та награбованого майна.

Українська Служба Інформації продовжує вести хроніку повномасштабної війни та пов’язаних з нею подій.

 

Втрати окупантів, за оновленими даними Генштабу ЗСУ, за добу збільшилися на 650 солдатів та офіцерів, 4 танки, 4 ББМ та 13 артсистем.

***

Противник завдав удару по території України крилатими ракетами морського та повітряного базування. Близько 22:00 години 8-го травня ворог випустив вісім крилатих ракет «Калібр» із носіїв у Чорному морі, які спрямував на східні регіони країни. Усі вісім – знищено силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування «Схід».

Уже ближче до 04:00 ранку 9-го травня окупанти здійснили пуски 17 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555 з літаків стратегічної авіації – чотирьох Ту-95мс (район Каспію).
Силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування «Центр» знищено 14 крилатих ракет, ще одну – у зоні відповідальності повітряного командування «Південь». Усього знищено 15 крилатих ракет Х-101/Х-555.

Загалом за дві хвилі обстрілу України у ніч на 9 травня 2023 року російські окупанти здійснили пуски 25 крилатих ракет «Калібр» та Х-101/Х-555. 23 із них знищено протиповітряною обороною Повітряних Сил Збройних Сил України, у взаємодії із складовими Сил оборони України.

***

Згідно з оновленими даними Генштабу ЗСУ на ранок 9 травня, противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Ведуться важкі бої за міста Бахмут та Мар’їнка. Загалом, протягом минулої доби було відбито 42 атаки противника на зазначених ділянках фронту.

Російські окупанти не припиняють грабувати громадян України, підприємства та державні установи на тимчасово захоплених територіях Запорізької області. Для вивезення награбованого майна з населених пунктів, що неподалік лінії бойового зіткнення, загарбники залучають водіїв та власників вантажівок з числа місцевих колаборантів. Везуть його у напрямку АР Крим.

Авіація Сил оборони за минулу добу завдала 16 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки противника.
Протягом минулої доби нашими захисниками було знищено, зокрема, ворожий розвідувальний БпЛА типу “Zala”.
Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 3 райони зосередження живої сили, 2 склади боєприпасів та ще 3 важливих ворожих цілі.

***

Дефіцит води стає все критичнішою проблемою для російських окупантів у тимчасово непідконтрольному Україні Донецьку. Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії у вівторок.

У міністерстві нагадали, що 28 квітня 2023 року голова так званої самопроголошеної “Донецької народної республіки” заявив, що запаси води в регіоні є небезпечно низькими. Дефіцит води є дедалі більшою проблемою для окупованого Росією Донецька з моменту вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Канал Сіверський Донець-Донбас, який постачає воду в регіон, залишається під контролем України, але його довгий маршрут часто стає об’єктом боїв. Російські війська, ймовірно, прагнуть убезпечити канал, щоб зменшити дефіцит води в Донецьку. Канал проходить через місто Часів Яр, приблизно за 6 км на захід від Бахмута. Інтенсивне використання Росією артилерії неприцільної дії для підтримки захоплення Бахмута і прилеглих територій, ймовірно, завдало супутньої шкоди каналу та іншій регіональній водній інфраструктурі, підриваючи зусилля Росії з подолання нестачі води, що виникла в результаті її вторгнення, констатує Міноборони Британії.

***

Велика Британія, ймовірно, готова відправити Києву ракети дальнього радіусу дії. Про це повідомляє Washington Post з посиланням на повідомлення про закупівлі, розміщене Міжнародним фондом для України 2 травня. Повідомляється, що в цьому документі Міністерство оборони Сполученого Королівства попросило “висловити зацікавленість” у наданні ударних засобів із дальністю дії до 300 кілометрів. У повідомленні було прохання відповісти протягом 3 днів. Також повідомляється, що запитувані характеристики відповідають крилатим ракетам повітряного базування Storm Shadow.

Washington Post нагадує, що Україна вже давно просить західні країни надати їй ракети більшої дальності, стверджуючи, що така зброя може змінити перебіг війни, давши змогу українським військам вразити російські командні центри, лінії постачання, склади боєприпасів і пального в глибині Криму і на тимчасово окупованій території на сході України. Видання зазначає: оскільки Київ готується розпочати великий контрнаступ уже в найближчі кілька тижнів, то можливість завдавати ударів далеко за лінією фронту допоможе розчистити шлях для наземного наступу танків і піхоти.

Повідомляється, що Storm Shadows можна встановлювати на українські реактивні літаки радянського виробництва. Такі ракети можуть досягати російської території. Київ при цьому обіцяє Заходу не застосовувати донорську зброю для ударів по росії.

***

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 9 травня у вівторок прибула з візитом до Києва, щоб відзначити День Європи.

***

Льотну програму параду Перемоги на Красній площі в Москві і в низці інших міст Росії скасовано, офіційною причиною названо погодні умови. “Авіаційну частину параду скасовано”, – повідомив в ефірі в понеділок диктор пропагандистського телеканалу “Россия 24” (ВГТРК).

Главком Сухопутних військ рф генерал армії Олег Салюков підтвердив, що авіаційну частину параду було “скасовано через погоду”.

У нас задіяно дев’ять аеродромів. Це тут здається, що погода більш-менш, вона може бути абсолютно іншою на аеродромах. Я думаю, те, що бачили, вже вражає, – пояснив Салюков.

***

Євросоюз планує закрити доступ до портів для суден, що перевозять російську нафту в обхід санкцій.
Судна, які порушують санкції або підозрюються в їхньому порушенні шляхом перевалки російської нафти, повинні бути виведені з європейських портів і шлюзів.

***

CША надають Україні новий пакет допомоги на 1,2 мільярди доларів, повідомив Пентагон.

Що до нього увійде:

▪️додаткові системи ППО та боєприпаси для них;
▪️обладнання для інтеграції західних пускових установок, ракет і радарів ППО;
▪️боєприпаси для боротьби з БПЛА;
▪️артилерійські снаряди калібру 155 мм;
▪️послуги комерційних супутникових зображень;
▪️навчання, технічне обслуговування та загальна підтримка.

***

Згідно з оновленими даними Генштабу ЗСУ на вечір 9 травня, протягом цієї доби противник завдав 20 ракетних та 30 авіаційних ударів, здійснив близько 30 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Для завдання ракетних ударів ворог використав 17 крилатих ракет повітряного базування, 15 з яких було знищено нашими захисниками, та ще 3 ракети С-300 по Краматорську і Костянтинівці. Зазнала руйнувань цивільна інфраструктура.

Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Протягом доби ворог здійснив майже 30 атак на зазначених ділянках фронту. Найзапекліші бої тривають за міста Бахмут та Мар’їнка.

8 травня російські окупанти розпочали вивезення з міста Кам’янка-Дніпровська Запорізької області дітей дошкільного та шкільного віку разом з батьками, а також освітян та інших працівників бюджетної сфери. Охочих виявилось небагато. Евакуація здійснюється до Бердянська. В той же час, усіх медичних працівників місцевої лікарні викликано на роботу.

Авіація Сил оборони за добу завдала 4 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки противника, а також 2 ударів по його зенітно-ракетним комплексам. А підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 2 райони зосередження живої сили та станцію радіоелектронної боротьби окупантів.

***

Автівка телеком-провайдера на Херсонщині потрапила під російський обстріл. Є постраждалі, повідомив голова Мінцифри Федоров.

***

Раніше на USIonline.com

Війна. День 439: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.