Війна. День 1220: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) «фото»

Війна. День 1220: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну минуло три роки та чотири місяці.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації

Втрати росіян минулої доби склали 970 військових мертвими та пораненими. Також українські воїни знешкодили танк, 4 бойових броньованих машин, 13 артсистем, 87 БпЛА, 89 одиниць автомобільної та одну одиницю спеціальної техніки.

За минулу добу на фронті сталося 187 бойових зіткнень. Російська авіація завдала 67 ударів, скинувши 119 керованих бомб, і запустила понад 2500 дронів-камікадзе. Загалом зафіксовано понад 4500 обстрілів, зокрема 54 — із реактивних систем залпового вогню.

Авіаударів зазнали населені пункти в Запорізькій та Херсонській областях.

Сили оборони України у відповідь уразили 16 районів скупчення живої сили й техніки ворога, а також один пункт управління.

Північно-Слобожанський і Курський — відбито 28 атак, Південно-Слобожанський — 13 штурмів біля Вовчанська та сусідніх сіл.

На Куп’янському напрямку воїни ЗСУ відпили 9 атак, на Лиманському — 18 спроб прориву.

На Сіверському, Краматорському, Торецькому  тривали локальні бої.

На Покровському була найбільша активність: 56 атак поблизу Мирнограда, Новосергіївки, Удачного та інших населених пунктів.

На Новопавлівськомку напрямку зафінсовано  25 атак, на Придніпровському — 5 невдалих спроб наступу.

***

ППО знешкодила 359 дронів і 6 ракет, запущених вночі по Україні, повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Загалом рф атакували 363 дронами, 2 ракетами «Кинджал» і 6 ракетами «Калібр». Основний напрямок удару — місто Старокостянтинів Хмельницької області.

За даними Повітряних сил, ППО збила 6 «Калібрів» і 211 дронів, ще 148 БпЛА були локаційно втрачені / подавлені РЕБ. Зафіксовані прямі влучання в 3 локаціях, а також падіння уламків на 8 локаціях.

***

Нідерланди і Бельгія передали Україні два кораблі — шукачі мін.

Йдеться про бельгійський корабель BNS Narcis і нідерландський Zr.Ms. Vlaardingen. Українські екіпажі та технічні фахівці пройшли підготовку в рекордно короткі терміни.

Кораблі ще раніше передали бельгійському порту Зебрюгге, але з міркувань безпеки про це повідомили із затримкою.

***

росіяни вже контролюють друге з чотирьох літієвих родовищ України, — пише Le Figaro.

Цього разу — Шевченківське, одне з найперспективніших в країні, що розташоване в селі Шевченко на Донеччині.

Йдеться не лише про літій: у надрах цього родовища містяться й інші рідкісні метали, важливі для “зеленої енергетики” та військово-промислового комплексу.

***

У Херсоні через обстріли рф виникли перебої з електропостачанням

Фахівці вивчають обсяги пошкоджень, повідомив керівник МВА Шанько.

***

Росія вдарила ракетами по Дніпропетровщині. У місті Самар є загиблі та поранені, повідомила ОВА. Спалахнула велика пожежа.

***

Україна завершила понад 50% запланованих фортифікаційних робіт на середину 2025 року, заявив журналістам міністр оборони Рустем Умєров.

Сучасні укріплення маскують за рельєфом місцевості і спеціально зменшують в розмірах. Це допомагає не демаскувати позиції та зберегти ефективність на полі бою.

***

Боєві дрони спецпідрозділу «Примари» ГУР МО України послідовно послаблюють російську протиповітряну оборону в тимчасово окупованому Криму. Військові атакували критично важливі та дорогі компоненти комплексу С-400 «Тріумф». Про це повідомили в Головному управлінні розвідки.

Під прицілом розвідників опинилися дві багатофункціональні радіолокаційні станції управління 92Н2Е, дві станції виявлення 91Н6Е та одна пускова установка. Радари слугують очима ворожої ППО, й без них зенітні комплекси втрачають здатність виявляти й знищувати цілі.

Раніше на  USIonline.com

Війна. День 1219: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.