
Війна. День 1162: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну минуло три роки, два місяці та чотири дні.
Українська Служби Інформації продовжує вести хроніку повномасштабної війни та пов’язаних з нею подій.
Втрати окупантів, за оновленими даними Генштабу ЗСУ, за добу збільшилися на 1100 солдатів та офіцерів, 1 танк, 1 бойову броньовану машину, 11 артсистем, 112 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 179 одиниць автомобільної техніки та цистерн з пальним та 9 засобів спецтехники.
Минулої доби відбулося 177 бойових зіткнень.
Вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 91 авіаційного удару, скинувши 179 КАБ. Крім цього, здійснив майже 5900 обстрілів, з них 95 — із реактивних систем залпового вогню, та застосував для ударів 3186 дронів-камікадзе.
За минулу добу авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили 15 районів зосередження особового складу та техніки, два пункти управління, чотири артилерійські засоби та засіб РЕБ російських загарбників.
Найгарячіше було на Покровському напрямку – ЗСУ відбили 75 наступальних дій росіян в районах населених пунктів Стара Миколаївка, Тарасівка, Шевченко, Єлизаветівка, Новоторецьке, Лисівка, Успенівка, Котлярівка, Троїцьке, Надіївка та Андріївка.
На Новопавлівському напрямку — 13 боїв, на Лиманському — 21, а на Торецькому — 6.
На Краматорському напрямку зафіксовано 13 боєзіткнень у напрямках Майського, Предтечиного, Білої Гори та в районах Курдюмівки й Часового Яру.
На Харківському напрямку відбили 2 атаки, на Куп’янському — 9, а на Сіверському — 4.
На Курському напрямку підрозділи Сил оборони України за минулу добу зупинили 25 атак російських загарбників. Крім цього, ворог завдав вісім авіаційних ударів із застосуванням 19 керованих бомб, а також здійснив 250 артилерійських обстрілів позицій наших військ та населених пунктів, зокрема 19 – із реактивних систем залпового вогню.
***
Мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що ворог завдав по місту масованого удару. Всього зафіксували 15 ударів. Ворог застосував щонайменше 15 БпЛА, попередньо — типу «Герань-2».
Один із безпілотників влучив у багатоповерховий будинок у Слобідському районі Харкова, внаслідок чого будівля зазнала значних пошкоджень. Вибуховою хвилею пошкоджено понад 30 автомобілів.
В результаті інших ударів у цьому районі пошкоджено кондитерський цех, багатоквартирні будинки, автосалон, ресторани, кафе, магазини.
Під ворожим вогнем опинилися також лікарня та приватний житловий сектор, розташовані в Салтівському районі.
У Київському районі атака безпілотників призвела до пошкодження гаражів та вибитих вікон у багатоповерхівках.
Приватні домоволодіння зазнали руйнувань у Немишлянському районі.
Від масованої атаки постраждали 45 людей, зокрема 5-річна дівчинка та 16-річний хлопець. Потерпілим надано медичну допомогу, частина з них зазнала гострого шоку. За попередньою інформацією, є серед них і важкі.
***
Також, за повідомленням голови Дніпропетровської ОВА Сергія Лисака відбулася масована атака БпЛА на Дніпро. У місті виникло кілька пожеж, які пошкодили приватні будинки. Одна оселя знищена, ще декілька — потрощені. Пошкоджене й підприємство. Також понівечені бюро ритуальних послуг і легковик.
Через удари дронів загинув 53-річний чоловік. Ще один 78-річний місцевий житель отримав поранення.
***
Війська армії рф окупували селище Суха Балка на Донеччині, — DeepState.
Ворог також просунувся біля Константинополя, Дачного та в Торецьку Донецької області.
***
Від початку тижня рф атакувала Україну 375 ударними дронами, з них понад 190 — Shahed, повідомив Володимир Зеленський.
Лише цієї ночі росіяни запустили понад 100 БпЛА. У Харкові тривають рятувальні роботи. Постраждали житлові райони, пошкоджені багатоквартирні будинки, лікарня, школа. Усього — 13 цивільних локацій у місті.
Президент також повідомив, що у Добропіллі росіяни влучили в будівлю шахти, пошкодили звичайні автобуси та автомобілі. Є поранена людина.
За словами Зеленського, весь ранок у небі над Україною продовжують літати російські дрони.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.