Війна. День 1156: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) «фото»

Війна. День 1156: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Українська Служби Інформації продовжує вести хроніку повномасштабної війни та пов’язаних з нею подій.

Втрати окупантів, за оновленими даними Генштабу ЗСУ, за добу збільшилися на 1210 солдатів та офіцерів, 8 танків, 11 бойових броньовані машини, 85 артсистем, 138 БПЛА оперативно-тактичного рівня, 163 одиниці автомобільної техніки та цистерн з пальним.

Росіяни вночі масовано атакували Україну ракетами різного типу та дронами.  рф запустила 214 цілей. Під прицілом опинилися Київ та область, Житомирщина, Дніпропетровщина, Харківщина, Полтавщина, Хмельниччина, Сумщина та Запоріжжя. . Близько 40 осередків займання ліквідовували рятувальники ДСНС цієї ночі в 9 регіонах країни.

У Києві — 8 людей загинули, понад 70 постраждали. Наймолодшому — півтора року. У лікарнях столиці наразі перебуває 42 людини, в тому числі 6 дітей.

Через атаку сталися руйнування в житлових будинках в декількох арйонах міста: тривають пошуки людей під завалами. Також виникли пожежі в гаражах, адмінбудівлі, нежитлових будівлях.

Найбільше постраждав Святошинський район. Там досі триває розбір зруйнованого житлового будинку. Із-під завалів чути телефонні дзвінки… Шукають, зокрема, двох дітей.

***

Уночі росіяни атакували Харків 24 рази — запустили 10 ракет і 14 дронів.

У місті пошкоджені житлові багатоповерхівки та приватні будинки, поліклініка, школа, виробничі підприємства, готельний комплекс. Одну людину госпіталізували.

***

рф запустила 215 повітряних цілей. Збито 48 ракет та 64 ворожі БпЛа, звітують Повітряні сили.

Загалом по нашим містам полетіло 70 ракет.

***

Загалом минулої доби на фронті відбулося 168 боєзіткнень.

На Харківському напрямку за добу було 4 атаки, на Куп’янському та Краматорському — по одній.

На Лиманському напрямку росіяни атакували 20 разів, на Сіверському напрямку Сили оборони зупинили 12 наступів.

Найгарячіше було на Торецькому і Покровському напрямках — там ворог здійснив 25 і 56 атак відповідно.

На Новопавлівському напрямку противник вчора здійснив 15 атак, на Оріхівському — тричі намагалися просунутись, на Придніпровському — була одна атака.

На Курщині росіяни завдали 20 авіаударів, скинувши при цьому 41 КАБ, і здійснили 423 обстріли. Українські захисники зупинили 26 штурмів.

Вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного та 111 авіаударів, застосувавши чотири ракети та скинувши 228 КАБ. Крім цього, здійснив 6289 обстрілів, зокрема 175 — із реактивних систем залпового вогню.

***

На Хмельниччині під час нічної атаки постраждали 1 дорослий і 1 дитина, на Житомирщині під повторний удар окупантів потрапили рятувальники, у низці інших областей є руйнування, але обійшлося без постраждалих.

***

Рятувальники дістали живого чоловіка з-під завалів зруйнованого росіянами будинку у Святошинському районі Києва.

Про це розповів речник ГУ ДСНС у Києві Павло Петров в ефірі національного марафону новин.

Рятувальники дістали живого хлопця. Попередньо, йому до 30 років. Він перебував під завалами понад 6 годин, – зазначив Петров.

***

Зеленський скасовує частину візиту до ПАР і після зустрічі з президентом країни Сірілом Рамафосою негайно повертається до України.

***

У Києві серед загиблих – дві дитини з однієї родини, повідомив глава МВС Клименко.

***

Тіло журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула в полоні рф, повернули до України, — МВС.

Заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко заявив:

Її тіло повернуто в межах нещодавньої репатріації наприкінці лютого цього року. За допомогою ДНК-експертизи ідентифіковано її особу.

Нагадаємо, Вікторія зникла 3 серпня 2023 року на тимчасово окупованій території. Пізніше стало відомо, що її затримали росіяни та взяли у полон. Про смерть журналістки повідомили 10 жовтня. До цього ГУР повідомляло, що її мали етапувати до «Лефортово», а звідти повернути в Україну під час обміну. Обставини та причини смерті Рощиної досі невідомі.

***

На Донеччині російські війська за добу 42 рази обстріляли населені пункти регіону. Є загиблі, поранені. Зруйновані будинки

У Костянтинівці внаслідок ворожого обстрілу загинули двоє людей, зокрема 13-річна дівчинка, яку рятувальники дістали з-під завалів. Ще двоє поранені. Знищено житло, літня кухня. Пошкоджено 26 будинків і 3 автомобілі.

У Слов’янську через обстріл сталася пожежа в житловому будинку. Загинула одна людина, ще одна поранена. Пошкоджено 17 приватних осель.

***

Для відбиття масштабної нічної атаки рф у небо підняли F-16 та Mirage. Про це розповів очільник управління комунікацій ПС ЗСУ Юрій Ігнат.

***

У Чехії закликали посилити військову підтримку України після нових злочинів рф.

Миру в Україні можна досягти лише через посилення її військової підтримки, –  написав у соцмережі Х прем’єр-міністр Чеської Республіки Петр Фіала.

***

Олена Зеленська відреагувала  на атаку рф, опублікувавши фото жінки, яка опинилася під завалами власного дому

Ми всі ця людина. Ми всі в марганецькому автобусі. Ми в тролейбусі Сум. Ми на дитячому майданчику Кривого Рогу. В будинках і на вулицях Києва, Харківщини, Дніпровщини, Запоріжжя, Сумщини, Хмельниччини, Житомирщини, у своїх домівках.

Перша леді також відреагувала на мирні ініціативи, які пропонують Україні. Мовляв, чому про це хочуть говорити із закривавленими жертвами, а не тими, хто нас вбиває.

Станом на 12:27 годину дня пошуково-рятувальна операція у Святошинському районі Києва триває. Під завалами будинку ще можуть бути люди.

***

Російські війська проводять активні штурмові дії на Покровському напрямку, однак продовжують відступ з його західних околиць. Наразі ворог проводить перегрупування. Про це у телеефірі заявив речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов.

***

На Тернопільщині почали ексгумацію польських жертв Волинської трагедії.

Ексгумацію проводять на території нині вже зниклого села Пужники. До робіт залучена польсько-українська команда дослідників, до якої входять судово-медичні експерти, археологи, генетики та антропологи.

***

Києві 25 квітня оголосили Днем жалоби в памʼять про жертв масованої атаки росії.

За останніми даними, через удар по столиці загинули 8 людей, понад 70 постраждали.

Раніше на  USIonline.com

Війна. День 1155: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.