Відродження Тарутинського степу на Одещині: бабаки прижилися та стали частиною екосистеми (відео)

Степових бабаків, в рамках програми з відродження еколандшафтів, поселили у Тарутинський степ ще у 2020 році. До цього часу цих тварин на території Бессарабії просто не було. Зараз степових бабаків включили до Червоної Книги України, тому за тваринами уважно стежить команда Rewilding Ukraine.

Спостерігав за бабаками у Тарутинському степу кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

У степу, який у наш час відроджують вчені — ентузіасти, не було сільськогосподарського втручання, бо за часів радянського союзу там був полігон. Тому зараз він є одним з найнедоторканніших та найгарніших у Європі, але його необхідно відроджувати.

Гризуни дуже важливі для степових екосистем – як ланка харчового ланцюга, та риття їми нор позитивно впливає на грунт. Саме тому частиною ревайлдингу регіону дельти Дунаю команда Rewilding Ukraine ставить на меті утворення в степу стабільної популяції хом’яків та бабаків.

Бабаки є дуже товариськими тваринами, але на пів року вони впадають у сплячку під землею. Типова сім’я бабаків складається з одного дорослого самця, двох-трьох самок і п’яти або більше особин молоді різного віку. Сімейне лігво складається з системи камер, з’єднаних норами. Коли колонії стають занадто великими, деякі тварини мігрують на невеликі відстані, щоб утворити нові колонії.

Ми почали цю роботу ще до війни. До того, як бабаки були включені до Червоної Книги України, тобто минулого року, ми перевезли дванадцять тварин. Також ми завозили тварин позаминулого року. І ми спостерігали, що вони вже розмножуються. І в цьому році я безпосередньо бачив тварин, які вийшли з зимової сплячки. Також ми знайшли, що ця колонія знаходиться в межах адаптаційно – репродуктивного вольєра, який ми створили в районі заказника «Тарутинський степ» та знайшли нову колонію вже за межами цього вольєру, – каже керівник проєктів Центру регіональних досліджень та ГО «Ревайлдінг Україна» Олег Дьяков.

Таким чином, природоохоронці досягли своєї мети. Бабаки добре прижилися і починають вже розселятися територіями Тарутинського степу.

На початку квітня команда Rewilding Ukraine проведе більш плідне дослідження життя степових бабаків.

*Rewilding Ukraine – громадська організація з охорони природи, зареєстрована в Одесі у 2017 році командою завзятих природоохоронців з більш ніж 20-річним досвідом збереження природи, відновлення водно-болотних угідь, природного випасу та сталого розвитку.

Раніше на USIonline.com

Тарутинські хом’ячки адаптувались до нової домівки (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.