Відбувся другий саміт Кримської платформи. Основні підсумки «фото»

Відбувся другий саміт Кримської платформи. Основні підсумки

Сьогодні відбулася друга міжнародна Кримська платформи – перша була рівно рік потому, 23 серпня 2021 року. Цьогоріч до саміту долучилися 40 президентів і прем»єр-міністрів, включно з лідерами «Великої сімки». Учасниками також стали представники країн Африки та Південної Америки. Саміт базується на невизнанні незаконною анексії Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, яка є порушенням суверенітету, політичної незалежності й територіальної цілісності України, а також прямим викликом міжнародній безпеці.

Держави-учасниці Кримської платформи зробили спільну заяву, рішуче засудивши неспровоковане та невиправдане вторгнення Росії та її агресивну війну проти України. Вони підтримали Україну, яка захищає свою територіальну цілісність і суверенітет від російської агресії. Повний текст заяви наводить Офіс президента України.

Посилаючись на резолюцію ES-11/1 Генеральної Асамблеї ООН, ухвалену 2 березня 2022 року, ми закликаємо Росію забезпечити негайне та безумовне виведення всіх своїх військових сил і військової техніки з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, – йдеться у спільній заяві.

Крім того, на саміті учасники зробили декілька важливих заяв. Ось головне:

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Захід має переглянути функціонування «Північного потоку-2». Мова має йти про повний його демонтаж.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо анонсував нові санкції проти 62 осіб та одного підприємства оборонного сектору. Канада створить групу для протидії російській дезінформації.

Канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив про новий пакет військової допомоги Україні, який включатиме деякі системи протиповітряної оборони, MLRS, броньовану техніку.

Німеччина та Японія виділяють понад 60 мільйонів доларів США на нову програму FAO для малих і сердніх ферм, щоб створити додаткові потужності для зберігання зерна.

Генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що НАТО буде докладати зусиль для розширення військової підтримки України, а також зазначив, що зима буде тяжкою для України.

Президент України Володимир Зеленський підкреслив:

Ми повернемо Крим будь-якими засобами, які вважатимемо правильними, не консультуючись з іншими країнами.

Раніше на USIonline.com

Зеленський виключає можливість переговорів в разі судилища над захисниками Маріуполя

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.