Весняна посівна на Одещині: достатньо насіння, але посуха створює проблеми (фото, відео)
Цього року на початку весни аграрії висіяли вже майже всі зернові культури. Тому збирати врожай будуть раніше.
Як проходить нова посівна та чи забезпечені аграрії необхідним, дізнавалися кореспонденти Української Служби Інформації Ніна Ляшонок та Арсен Подосян.
Дивіться відео на нашому Youtube-каналі.
Аграрії Одещини вже у полі й розпочали третю посівну в умовах збройної агресії рф. На цей період вже висаджені пшениця та ячмінь та наразі фахівці Одеського селекційного інституту розпочали сівбу люцерни сорту «Ласка».
Для цього спочатку проходяться механічним пулом, а потім машиною для сіяння.
До зрощення готують й суданку («суданська трава» – однорічна кормова рослина з роду сорго) та просо. Їх розпочнуть висіювати з 15 березня.
Цього року аграрії дуже чекають на дощі, адже минулого року посівна була ускладнена нестачею опадів.
Крім того, природа показала, що врожай 2024 року буде на пізніх строках посіву, пояснив Михайло Семініхін, тому сівбу розпочали раніше.
Сьогодні перше березня, а ми вже закінчуємо посівну. Ми так рано ніколи не сіяли, але технологію ми не порушуємо. При дотриманні тих чи інших процесів ми маємо добрі результати. І у порівнянні з іншими господарствами, наше увійшло у топ-100 кращих господарств. Ми маємо таку нагороду за наш труд, – каже Михайло Семініхін.
За відсутності вологи восени було значно менше посіяно ячменю та зимового ріпаку. Тому ці площі, які були передбачені під озимі, вони будуть висіяні яровими культурами, – зазначила заступниця начальника управління Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Наталія Смертенюк.
За словами фахівців, українське зерно та насіння покупають в усьому світі, навіть в тих країнах, де також його вирощують. Це говорить про високу якість продукту.
Україна майже єдина країна, яка використовує повністю оригінальні препарати для захисту рослин: Bayer, Syngenta, DuPont і вони, повірте, не дешеві.
У нас осінню з Одеського селекційного інституту зерно купляли турки та болгари. Їхні клімати з нашим дуже схожі. І таке як наше зерно не може зав’язатися у Чехії або у Словаччині. Проте в них є пшениці їстівні та ячмені, але вони в наших умовах не получаться, тільки там. Але вони купили у нас 30 тонн українського насіння одним махом, це про щось говорить, – зазначила агроном з захисту рослин і якості насіння Селекційно-генетичного інституту Наталія Рекеська.
Наталія Рекеська
За словами директора ДП «Експериментальна база «Дачне» Селекційно-генетичного інституту Національної академії аграрних наук України» Михайла Семеніхіна, інститут вирощує насіння й для кожного регіону країни за різною технологією.
Потенційні можливості наших сортів дуже великі. Ми сьогодні продаємо озимі сорти, пшеницю. Зараз Вінницька та Миколаївська області закупили ярий ячмінь. На сьогодні у наших фондах, попри все, у запасах на реалізацію є сорти ярих та озимих ячменів, пшениці, – пояснив Михайло Семініхін.
Війна та протести фермерів інших країн вплинули на вартість українського зерна, каже Семініхін. Фермери сподіваються, що ситуація із експортом покращиться та Україна зможе заробляти.
Нагадаємо, раніше УСІ повідомляла, що у користуванні аграріїв Одещини перебувають 2,6 мільйона гектарів сільськогосподарських угідь, з яких 2,1 млн орних земель. Виробництвом аграрної продукції займаються понад шість з половиною тисяч агропідприємств та близько 230 тисяч особистих підсобних господарств.
Раніше на USIonline.com —
Сільгоспвиробники Одещини за рік отримали 5 млрд гривень кредитів
Посівна 2024 року: Одеська область збільшить посівні площі зернових та овочевих культур
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.