Верещук проінспектувала центр переселенців під Одесою (фото) «фото»

Верещук проінспектувала центр переселенців під Одесою (фото)

Поселення для жертв війни під Одесою створили у 2014 році. Перші переселенці з Донбасу за 8 років вже повністю там обжились. Тепер туди приєзжають і жителі Миколаєва, Краматорська, Херсона, Маріуполя. Проінспектувала центр віце-прем'єр-міністр України Ірина Верещук. 

На зустрічі з міністеркою побувала кореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Серед тих, хто приїхав до центру переселенців в Маяках нещодавно – Євген. Разом з сином з важкою інвалідністю він виїхав з Краматорська Донецької області. Місто було підконтрольним Україні після 2014 року, а після повномасштабного вторгнення від Краматорська майже нічого не залишилося. Дружина і ще двоє дітей Євгена наразі за кордоном, а ось йому поки що з України виїхати не вдалося, тож поселення стало прихиском.

Ми виїхали з Краматорська без нічого після чергового обстрілу. Нас вивезли з міста волонтери. Але через кордон нас не пропустили, тому що ще у 2010 році я не закрив кредит і зараз там набігла сума. Тут ми займаємося роботою по господарству, на кухні, на будівництві. Зараз я вирішую своє питання, але це не швидкий процес. Повертатися додому немає сенсу – міста майже більше немає, і нашої квартири теж, про це мені розповіла сестра, яка поки що залишається у Краматорську, – розповів переселенець.

Поселення створила організація “Добрий Самарянин” ще у 2014 році, коли в Україні і почалася війна. Волонтери викупили старий дитячий табір та привели все до ладу, побудували нові будиночки. За 8 років у перших переселенців з Донецької і Луганської областей тут народилися діти, мешканці ведуть сільське господарство. Багато хто розглядає цей притулок як тимчосовий. Сподівається, що зможе повернутися додому, Наталія Анісімова з Миколаєва.

Я дуже люблю своє місто, але те, що там зараз відбувається – там неможливо знаходитися. Там постійно прилітають снаряди, наприклад, у 9 ранку навіть без сирени розбомбили зупинку. Там дуже страшно. Одного разу я потрапила під обстріл, в мене тремтіли руки і ноги, боліло серце. Там неможливо знаходитися. У Миколаєві організували безкоштовну евакуацію, і сюди я приїхала з домашнім улюбленцям. Тут тихо, тут ми заспокоїлися. Останнім часом в мене була мрія – спокійно сидіти на лавці та милуватися природою. Але у нашому Миколаєві це зараз неможливо, і навіть немає води ,– розповіла пенсіонерка.

Поселення готово прийняття ще до 200 людей.

Я приїхала сюди, щоб побачити, що потрібно і чим треба забезпечити, щоб розмістити тут ще 200 евакуйованих людей. Такі приклади дуже важливі. У нас триває обов’язкова евакуація з Донеччини. Нам дуже важко пояснити, особливо старшим людям, що треба евакуюватися. Те ж саме і у сусідньому Миколаєві. Бо тут буде краще та безпечніше. Дуже важливо показувати такі приклади, щоб люди зрозуміли, що тут їх чекають,- розповіла  віце-прем’єр-міністр України Ірина Верещук.

Ірина Верещук

Одеська область, за словами Ірини Верещук, не стала регіоном, де більше всього переміщених осіб. Але зараз Одеса – це хаб, через який проходят тисячи людей, яким треба допомогти з документами, з виїздом за кордон або у західні регіони України.

Наразі через поселення в Маяках вже пройшли 100 родин після 24 лютого, та більше 2 тис. з 2014 року.