Вчить англійську: ВР ухвалила закон про статус мови в Україні   «фото»

Вчить англійську: ВР ухвалила закон про статус мови в Україні  

Сьогодні, 4 червня Верховна Рада більшістю голосів підтримала Законопроект, яким визнала в Україні англійську - мовою міжнародного спілкування. Відтепер для деякої категорії держслужбовців знання англійської мови стало обов'язковим, для громадян влаштують безплатні курси, а також підтримують кінотеатри за демонстрування англомовних фільмів.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк, передає Українська Служба Інформації.

Законопроект про статус англійської мови президентом Володимиром Зеленським було внесено до ВР ще 28 червня 2023 року. В обґрунтуванні проєкту зазначалося, що англійська мова є офіційною де-юре у 58 зі 196 країн світу, а де-факто й у низці інших країн і територій. Також вона є однією з шести мов ООН та офіційною мовою ЄС, Ради Європи, Європейської комісії, Європейської асоціації вільної торгівлі та НАТО.

У Першому читання ВР підтримала цей законопроект у листопаді минулого року. Сьогодні, 4 червня, 236 народних депутатів ВР голосуванням прийняли його остаточно, та після підпису президента

Закон про застосування англійської мови в Україні (№ 9432 ), який закріплює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні набере законної сили.

Норми закону передбачають початок вивчення англійської мови українцями з раннього віку – дитячих садочків та надалі на всіх рівнях здобуття освіти. За ствердженням Ярослава Железняка, будуть підтримані кінотеатри, які транслюватимуть фільми англійською та у випадку, якщо квітки не будуть окупатися, держава компенсуватиме частину коштів закладам.

Також новий закон визначає категорії посад, де знання англійської є обовʼязковим. Деякі з них це — держслужбовці всіх категорій, голови місцевих адміністрацій та іх заступники, освітяни, офіцери, сержанти та старшини ЗСУ, прокурори, митники та поліцейські. Повний перелік визначає Кабмін.

Держслужбовці будуть складати організований МОН іспит з англійської мови безкоштовно. Пройти його можна буде не частіше 1 разу на 4 місяці, але необмежену кількість разів.

На цей час повний текст Закона ще не оприлюднено, але відомо, що його норми для окремих категорій осіб будуть вводитися поступово – після скасування чи припинення воєнного стану.

Раніше на USIonline.com

В Одесі запускають безкоштовні курси англійської для переселенців

В українських школах військову підготовку проходитимуть і хлопці, і дівчата: про це йдеться у новому законі

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.