Валерій Залужний показав, як живуть українські леви з окупованих територій у Британії (фото) «фото»

Валерій Залужний показав, як живуть українські леви з окупованих територій у Британії (фото)

У Великобританії створили Центр порятунку левів, де мешкають тварини, яких врятували від війни в Україні.

Світлинами з притулку поділився посол Валерій Залужний.

Центр відкрили у місті Кент. Наразі у ньому живуть 5 левів, евакуйованих з України.

Багато тварин в Україні через бойові дії опинилися в голоді і холоді, без нагляду. Благородну роботу провели волонтери, ветеринари та вся команда The Big Cat Sanctuary, яка створила для українських звірів новий дім. Тепер вони у безпеці, – супроводив світлини такими словами екскомандувач ЗСУ.

Додамо, The Big Cat Sanctuary є центром зі збереження та порятунку диких котових. Заповідник проводить масштабні рятувальні операції, серед яких й евакуація п’яти левів з охопленої війною України у період з 2024 по 2025 рік, йдеться на сайті центру.

Заклад пропонує відвідувачам екскурсії та оригінальні заходи, на кшталт, ночівлі у заповіднику, зустрічей з великими котами та традиційні англійські чаювання разом з ними.

Крім того, центр дає можливість охочим “всиновити” одного з них. Це означає, що людина візьме на себе зобов’язання фінансувати утримання тварини. Натомість “батьки” одержать ексклюзивний набір для усиновлення, персональний сертифікат та постер із зображенням обраного лева. Вартість послуги – 75 фунтів стерлінгів. Це близько 4 тисяч грн.

Саме “всиновлення” можна оформити з будь-якого куточка світу онлайн. Також охочі можуть зробити дарунок з догляду обраному на сайті хижаку.

Серед претендентів є й українська левиця Юна. Її разом з левеням Рорі врятували з покинутого будинку у Києві. Тварин у лютому 2023 року розшукали військові волонтери.

Попередні власники тримали хижаків у вольєрі 3х4 метри з бетонною підлогою і планували використовувати для розведення.

Один з російських ракетних обстрілів спричинив настільки важкий посттравматичний стресовий розлад в Юни, що вона навіть не могла стояти на лапах.

Записи з камер відеоспостереження підтвердили, що це не звичайне поранення, а радше акустична травма. Юна зіщулювалася у кутку свого вольєра, гарчала та демонструвала явні ознаки сильного стресу.

Левиці знадобилися місяці, щоб оговтатися. Вона мала зайву вагу через відсутність руху та неправильне харчування.

Після тижнів планування та збору коштів Юна разом із левеням Рорі була евакуйована Центром порятунку диких тварин у Києві.

У серпні 2024 року леви вирушили у довгу подорож Європою. Спочатку їх перевезли до ребцентру у Бельгії, а вже потім до Великобританії.

Наразі у Центрі в Кенті разом з Юною та Рорі також мешкають українські леви Ванда, Амані та Ліра.

Кампанія Big Cat Sanctuary «Великі коти під час кризи» від травня 2024 року зібрала 450 тисяч фунтів стерлінгів на будівництво притулку для українських левів. Збір триває досі.