В ЖК «Тірас» відбудували всі зруйновані поверхи: відновлення на завершальному етапі (фото) «фото»

В ЖК «Тірас» відбудували всі зруйновані поверхи: відновлення на завершальному етапі (фото)

В житловому комплексі «Тірас», в який 23 квітня влучила російська ракета, відбудували всі перекриття зруйнованих поверхів, завершили роботи по відновленню та утепленню фасадів, відновили електропостачання та запустили два ліфти, - це після повної руйнації шахт. Невдовзі власники зможуть розпочинати ремонт квартир, проте в деяких з них все ще відсутні комунікації.

Про це з ЖК повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Зараз, на початку лютого 2023 року, у будинку, що отримав серйозні пошкодження після російської ракетної атаки, тривають відновлювальні роботи. Наразі відбудовані усі пошкоджені вертикальні елементи будівлі. До квартир третьої та четвертої секцій, які були майже повністю розтрощені, підведені системи опалення, водовідведення, водо- та електропостачання. Проте самі квартири на другому й третьому поверхах наразі залишаються ще повністю непридатними для проживання – в них відсутні необхідні комунікації, розповідає голова правління ОСББ «Тірас» Віктор Йорж.

Говорити про повернення мешканців у своє житло сьогодні зарано, зазначив Йорж, наразі співвласники шукають меценатів, які б могли допомогти, адже у людей в умовах війни не має грошей на всі необхідні ремонтні роботи.

Я звернувся до облдержадміністрації, де пообіцяли надати допомогу у придбанні будматеріалів. Більша частина приміщень на другому та третьому поверхах постраждали, відновлені тільки кладка та стіни. На жаль, поки що людям самим, за власні кошти потрібно шукати можливості для відновлення домівок. Наразі їм пообіцяли допомогти лише матеріалами, – розповів Віктор Йорж.

Віктор Йорж

Мешканець четвертої секції Ігор Шпагін – власник квартири на 11 поверсі. Він згадує день, коли у будинок прилетіла ракета: пам’ятає вибух, велику пожежу, задимлену парадну та неможливість евакуюватися з місця подій. Вибратися з висотки йому та його сусідам допомогли надзвичайники. Він розповідає: відновлення будинку тривало інтенсивно з квітня, до цього долучилася міська та обласна влада, благодійники та меценати. На початку зими у будинку були змонтовані ліфти.

Що стосується темпів в умовах війни, упродовж пів року основна маса робіт була зроблена: це відновлення монолітно-каркасної структури будівлі, оздоблювальні роботи, проведення комунікацій, монтаж обладнання, змонтовані ліфти та запущені в експлуатацію. Я вже з 20 січня користуюсь ліфтом. Більша частина затримок по відновленню будинку була пов’язана із відсутністю електроенергії, – поділився одесит.

Ігор Шпагін

В цілому, за словами директора департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської ОВА Антона Шалигайло, з обласного бюджету на відновлювальні роботи в ЖК «Тірас» було виділено 3 мільйони 600 тис. гривень.

Зараз відновлені всі бетонні перекриття. Необхідно вже виконувати ремонтні роботи в самих квартирах. Наразі продовжується збір інформації щодо потреби мешканців і будинку, будівельних й інших матеріалів та щодо співпраці з міжнародними благодійними організаціями. Ми збираємо дані й будемо розраховувати на допомогу, – зазначив чиновник.

Антон Шалигайло

Роботи ще багато, розповідають мешканці. Всі наслідки руйнування та збитки від ракетної атаки зафіксовані та передані у правоохоронні органи. За словами голови правління ОСББ, допомогу власникам зруйнованих квартир можуть надати й міжнародні донори. Проте зараз мова йде про розгляд справи у національних судах, а потім – передачу її до Міжнародного суду, після чого, можливо, власникам відшкодують кошти.

На підставі, можливо, міжнародних судів можуть виділити кошти – на підставі репарацій, – зазначив Віктор Йорж.

Нагадаємо, під час ракетної атаки в пасхальний день 23 квітня російська ракета влучила у багатоповерхівку ЖК «Тірас» та повністю знищила 20 квартир у четвертій секції будинку та 29 осель частково, проте наразі вони не придатні до проживання. Внаслідок обстрілу загинуло 8 людей, серед яких і трирічна дівчинка з мамою.

Раніше на USIonline.com

У постраждалому від ракети рашистів одеському ЖК «Тірас» завершуються ремонтні роботи (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.