В Україні збільшать потужності вироблення електрики: але на це потрібен час «фото»

В Україні збільшать потужності вироблення електрики: але на це потрібен час

Сьогодні, 17 червня, профільний комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВР підтримав законопроєкт «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків Хмельницької АЕС». Плани щодо збільшення потужностей ХАЕС у Енергоатома існували ще з 2021 року, але після прийняття закону, який буде фактичним дозволом на початок робот добудови 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС, з'явився шанс на їх реальне втілення у життя.

Про це кореспондент Української Служби Інформації дізнався з трансляції профільного комітету Верховної Ради.

Хмельницька атомна електроста́нція (ХАЕС) розташована на території Хмельницької області. Зараз на ХАЕС працюють 2 ядерних реактори ВВЕР-1000 загальною потужністю 2000 МВТ, які були під’єднані ще у 1987 та 2004 роках. Основним  призначенням станції — є  покриття дефіциту електричних потужностей в західному регіоні України.

Ще 23 липня 2021 на майданчику енергоблока №3 Хмельницької АЕС відбулося засідання штабу з добудови третього енергоблока атомної станції. Тоді, за підсумками наради на той час т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін поставив персоналу ХАЕС завдання до жовтня цього ж року провести підготовчі роботи щодо добудови третього енергоблока.

На сьогодні готовність четвертого реактора вже близько 30%.

Але, за словами міністра енергетики Германа Галущенка, на добудову ХАЕС-3 знадобиться не менш ніж три роки, а ХАЕС-4 – побудують через чотири роки.

Рішення Болгарії уже ухвалене щодо передання нам двох корпусів. Щоб ми перейшли до укладання контракту, вже опрацьовується відповідний проєкт. Ми рухаємося в цьому напрямку, є двостороннє бажання це зробити, – сказав міністр на засіданні профільного комітету.

Нові енергоблоки – це довгострокова перспектива, яка не покращить енергетичне становище вже в цьому році, але міністр енергетики наполягає на їхній необхідності у майбутньому.

Це не той проєкт, який дозволить нам пройти цю зиму чи наступну. Ми сьогодні фокусуємося на третьому реакторі, його ступінь готовності – до 80%. Це дає нам можливість розраховувати, що через 2,5-3 роки він уже буде в мережі, – сказав Галущенко.

Зараз в.о. голови правління Енергоатому Петро Котін стверджує, що перше обладнання на ХАЕС-3 можуть почати монтувати буквально на наступний день після ухвалення законопроєкту, який було схвалено на засіданні комітету.

За його ж словами, роботи можуть розпочатися вже цього літа.

Раніше на  USIonline.com

Японія допоможе Одесі пережити блекаути – але не цього року

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.