В Україні запустили незвичайний мобільний застосунок проти домашніх тиранів (фото, відео)

Сервіс допоможе постраждалій особі викликати та отримати допомогу без телефонного дзвінка, не привертаючи увагу кривдника. Він має ще деякі особливості.

Застосунок презентувало Міністерство внутрішніх справ України.

За словам заступниці міністра Катерини Павліченко, яка безпосередньо займалася розробкою проекту, дзвінок у поліцію може тільки ще більше роздратувати кривдника. Тому вирішили створити застосунок, що дозволяє викликати допомогу непомітно.

Його основна мета – надати постраждалим, найчастіше жінкам, можливість звернутися за допомогою без дзвінка на 102, без необхідності говорити вголос з оператором, без необхідності шукати інформацію в інтернеті. Безпечно і швидко, – розповіла Катерина Павліченко.

Застосунок виглядає як звичайний, а його основні функції стають видимі тільки тим, хто потребує допомоги поліції.

Назву застосунку публічно не розголошують, аби кривдник не зміг найти його на телефоні жертви. Розробники відзначають, що зовнішній вигляд і функціонал будуть змінюватися, адже це питання безпеки.

Програму вже можна завантажили у Google Play та App Store.

Також у застосунку, крім кнопки виклику поліції, міститься корисна інформація про види насильства і карта з усіма доступними сервісами поряд.

Проект реалізовано за участі першої леді Олени Зеленської та за сприяння посольства Великобританії і Фонду народонаселення ООН.

Відзначимо, що, за даними поліції, з початку повномасштабного вторгнення правоохоронцям надійшло понад 58 тис. повідомлень про домашнє насильство. Це більш ніж у два рази менше, ніж минулого року. 18 226 кривдників поставлені на облік.

Раніше на USIonline.com

Верховная Рада ратифицировала Стамбульскую конвенцию: что это значит

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.