
В Україні з 2024 року заборонять ртутні термометри
Україна приєдналася до Мінаматської конвенції, за якою зобов'язується з 1 січня 2024 року припинити виробництво, імпорт та експорт ртутовмісної продукції.
Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.
Долучення України до Конвенції дозволить в подальшому унеможливити такі ситуації, як із заводом «Радикал», коли сотні тонн ртуті опинилися просто неба в українській столиці. Крім того, Україна зможе за допомогою міжнародних партнерів вирішити це питання. Аналогічно, як і розв’язати проблеми зі всією «радянською спадщиною» – залишками ртуті на недіючих пострадянських підприємствах, що використовували застарілі технології.
Як сторона Конвенції, Україна матиме доступ до цільових ресурсів Глобального екологічного фонду, а також зможе отримати технічну та експертну допомогу.
Довідково
Мінаматська конвенція про ртуть прийнята у 2013 році та набула чинності у 2017 році.
Конвенція названа на честь міста Мінамата у Японії, де наприкінці 1950 років ртуттю з промислових стічних вод отруїлися майже 2 тисячі людей.
Отруєння викликало хворобу Мінамати – синдром послаблення зору та слуху, а у важких випадках – параліч та порушення свідомості, причиною якого є отруєння органічними сполуками ртуті.
Конвенція передбачає поетапну відмову від використання ртуті:
- забороняється її подальший видобуток;
- встановлюється заборона на виробництво, експорт та імпорт багатьох продуктів, що містять ртуть (термометрів та приладів для вимірювання тиску, певних видів батарейок та люмінесцентних ламп, барометрів, вимикачів, реле, і навіть косметики).
Раніше на USIonline.com —
Мешканець Одеси тримав вдома майже 80 кг ртуті та намагався її продати (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.