В Україні в обіг ввели нову пам’ятну монету (фото) «фото»

В Україні в обіг ввели нову пам’ятну монету (фото)

До 150-річчя від дня народження українського митця Василя Кричевського ввели в обіг пам'ятну монету номіналом у 2 гривні.

Про це повідомляє Національний банк України.

Пам’ятну монету із серії «Видатні особистості України» ввели в обсяг у вівторок, 24 січня. Її присвятили до 150-річчя від дня народження українського митця Василя Кричевського.

Наша країна багата на таланти – в літературі, музиці, мистецтві, архітектурі, науці. І ми прагнемо, щоб українці більше дізнавалися та цінували своїх талановитих співвітчизників, — наголосили в Нацбанку.

Василь Кричевський проявив себе в різних галузях – архітектурі, малярстві, дизайні, кіно, графіці. Він став автором малого державного герба Української Народної Республіки.

Крім того, працював над проєктами державних грошей УНР та державної печатки, оформлював «Ілюстровану історію України» Михайла Грушевського, був першим українським художником-постановником кінострічок – співпрацював, зокрема, з Олександром Довженком.

Архітектурним доробком Василя Кричевського є музей Тараса Шевченка, будинок Грушевських і школа ім. Грушевського та низка інших будівель у Києві, а також музей на Тарасовій горі у Каневі, численні споруди у Полтаві, у тому числі будинок Полтавського губернського земства. Його художні роботи були представлені на багатьох міжнародних виставках (у Парижі, Брюсселі, Нью-Йорку).

Зазначимо, на аверсі монети на тлі орнаменту, розробленого Василем Кричевським, зобразили стилізоване декоративне «дерево життя» — елемент Державного кредитового білета УНР.

На реверсі – портрет Василя Кричевського та композиція, що представляє частину його спадку: герб УНР та головний фасад будинку Полтавського губернського земства. Пам’ятна монета має номінал 2 гривні, виготовили її з нейзильберу. Тираж склав 30 тисяч штук.

Раніше на  USIonline.com

В Україні ввели в обіг нову монету: вона присвячена теробороні

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.