В Україні паперові 5 та 10 гривень замінять монетами «фото»

В Україні паперові 5 та 10 гривень замінять монетами

Банкноти 5, 10, 20 та 100 грн старого зразку будуть поступово замінені НБУ на нові паперові гроші та монети. Цей процес буде проходити поступово з початку нового року.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Йдеться про заміну купюр зразків 2003 – 2007 років, які вже мають велику зношеність – їх поступово планують замінити на нові.

Проте в обіг надійдуть оновлені грошові знаки, а саме обігові монети номіналами 5 та 10 гривень зразка 2018 року та банкноти номіналами 20 та 100 гривень нового покоління.

Відповідні кроки, додають в НБУ, дозволять підвищити якість готівки в обігу, покращити захист грошей та зробить розрахунки зручнішими для громадян.

Перехід на оновлення розпочнеться з 1 січня: з цього моменту банки України не видаватимуть із кас такі банкноти. Ян наслідок, старі банкноти більше не повертатимуться в обіг. Їх передаватимуть до НБУ для подальшої утилізації.

Проте такі банкноти залишаються дійсними платіжними засобами. Громадяни зможуть продовжувати ними розраховуватися без обмежень, їх не потрібно буде спеціально обмінювати, – зазначає регулятор.

Раніше на USIonline.com

Андрій Пишний очолив Національний банк України

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.