В Україні дозволили вилов раків: що треба знати рибалкам «фото»

В Україні дозволили вилов раків: що треба знати рибалкам

З 1 липня в Україні знову дозволено ловити раків. Заборона завершилася 30 червня, тож рибалки можуть повертатися до улюбленої справи — але з дотриманням встановлених правил.

Про це повідомив Одеський рибоохоронний патруль з посиланням на Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

Згідно з Правилами любительського рибальства, одному рибалці на добу дозволено впіймати не більше 30 раків. Збирати їх можна вручну або за допомогою спеціальних знарядь: раколовок типу «хапка» діаметром до 70 см, підсак діаметром до 1 метра або «хваток» («павуків») розміром не більше 1×1 метра. Важливо, щоб крок вічка сітки не перевищував 10 мм, а на одну людину припадала лише одна така снасть.

Заборонено полювання на раків у темну пору доби з ліхтариком — за годину після заходу сонця й до години перед світанком.

Також варто пам’ятати про мінімальний розмір раків, яких дозволено виловлювати:
– у дніпровських водосховищах — від 11 см;
– в інших внутрішніх водоймах і Чорноморському регіоні — від 10 см;
– в Азовському регіоні — від 9 см.

Розмір рака визначають від середини очей до краю хвостової пластини. За порушення встановлених норм — незаконний вилов, вилов у заборонений час або недотримання мінімальних розмірів — передбачені серйозні штрафи. Зокрема, за кожного незаконно впійманого рака доведеться сплатити компенсацію в розмірі 3 332 гривні.

Щоб уникнути проблем, Одеський рибоохоронний патруль радить заздалегідь ознайомитися з вимогами риболовлі. У Гіді рибалки-любителя, який підготувало Держрибагентство, зібрана вся необхідна інформація: дозволені норми, знаряддя, розміри водних біоресурсів і контакти гарячих ліній. Завантажити гід можна за цим посиланням.

Раніше на  USIonline.com

Понад 3 тисячі гривень штрафу за одного: в Одеській області встановлюється заборона на вилов раків

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.