В Україні 20 жовтня можуть відключати світло: до чого готуватися одеситам «фото»

В Україні 20 жовтня можуть відключати світло: до чого готуватися одеситам

По всій країні можуть бути застосовані заходи обмеження споживання з 7:00 ранку до 22:00 вечора.

Про це повідомили в “Укренерго”.

Де саме, в який час – дивіться, будь ласка, на сайтах ваших операторів розподільчих мереж (обленерго). Відключення будуть почергові – тривалість черги також визначає обленерго, але не більше 4 годин, – розповіли у компанії.

В “Укренерго” називають відключення вимушеним кроком через постійні ворожі атаки на українську енергосистему.

Сьогодні, 19 жовтня, ворог, який не може конкурувати на полі бою з ЗСУ, знову атакував цивільну енергетичну інфраструктуру. Тому завтра ми застосуємо контрольовані прораховані обмеження споживачів, які ми маємо здійснити, щоб система працювала збалансовано, – зазначають енергетики.

Вони радять українцям подбати про те, щоби до 7:00 20 жовтня українці мали заряджені телефони, пауербанки, запас води, ліхтарики і батарейки до них, теплі шкарпетки і ковдри.

Відзначимо, що одеські енергетики поки жодних розкладів не публікували. Тим не менш, Одеська ОВА закликала мешканців регіону максимально економити.

Від завтра необхідно максимально обмежити використання електричної енергії всіма споживачами. Особливу увагу варто звернути на відключення нічної ілюмінації, яскравого освітлення вітрин великих торговельних мереж та центрів, освітлення зовнішньої реклами, великих банерів на АЗС, сіті-лайтів та білбордів. В містах буде обмежене і використання вуличного освітлення. За окремим графіком планується відключення від електричної енергії підприємств, які є найбільшими споживачами в Одесі та Одеській області. Звертаємось з проханням мінімізувати використання електроживлення і до населення, – йдеться у зверненні ОВА.

Планові відключення в Одесі та Одеській області не торкнуться підприємств життєзабезпечення критичної інфраструктури – хлібозаводів, об’єктів охорони здоров’я, станцій швидкої медичної допомоги, підприємств водозабезпечення та водовідведення.

У прес-службі мерії повідомили, що скоротять кількість електротранспорту, але закривати лінії не будуть.

На можливі відключення відреагувала і керівниця міського департаменту освіти Олена Буйневич.

Якщо світла не буде у час навчання, отримаємо завдання БЕЗ вивчення нових тем, – написала вона.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, які прилади не варто вмикати у піковий час, щоби зекономити світло.

Раніше на  USIonline.com

Можливі відключення. Атаки РФ призвели до руйнування 30% електростанцій в Україні (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.