«В такий час не можна бути осторонь», – голова Чорноморської кулінарної сотні Галина Жолобенко (фото) «фото»

«В такий час не можна бути осторонь», – голова Чорноморської кулінарної сотні Галина Жолобенко (фото)

З 7 листопада 2014 року волонтери Чорноморської кулінарної сотні кожного дня вже 9 років поспіль готують перші і другі страви, які висушують, пакують і відправляють на фронт. Українські захисники дуже полюбляють подібні кулінарні рішення та постійно роблять на них замовлення. Всі страви волонтери відправляють на східний та херсонський напрямки нашим воїнам. Продукти купляють за кошти від донатів, які надсилають люди.

Про те, як волонтери та благодійники кожного дня наближають нашу Перемогу, кореспондент Української Служби Інформації розпитав голову Чорноморської кулінарної сотні Галину Жолобенко.

Галина Жолобенко

Із чого все розпочиналось? Як волонтери об’єдналися у Чорноморську та вирішили зосередитися на приготуванні їжі, зручної для споживання в польових умовах?

Як ми прийшли до сухих борщів? У 2014 році ми розуміли, що йдуть холоди, харчування тоді було поганим, ось дівчата і вигадали такий спосіб. По кількості сухих овочів у стравах дійшли шляхом приготування вдома і дегустацій. Ми робили борщі та супи до 2017 року, потім потреба в них відпала, і ми перемістили увагу на наш воєнний шпиталь. Кожну суботу возили туди смаколики для поранених хлопців. Заснувала нашу сотню Людмила Барсук, а у грудні 2018-го мені  випала честь очолити наших волонтерів.

Який на сьогодні у вас асортимент страв?

В основному це сухий борщ, супи з різною крупою, з макаронами, розсольник, грибний суп, картопляне пюре швидкого приготування, сніданки швидкого приготування. Іноді ми робили бутерброди з салом у вакуумі, пару разів сушили м’ясо, в тому році багато робили каш з м’ясом в автоклаві, а також робили тушонку з Іваном Войцовим. Зараз дуже мало донатів, тому робимо тільки борщі та супи.

Також наші дівчата печуть багато різних смаколиків. Якщо відправляємо посилкою, то випікаємо печиво, пироги, пряники, кекси, рогалики. Все те, що довше зберігається. А коли хлопці їдуть машиною чи одеські волонтери самі їдуть на фронт, то тут у нас вже повна свобода: готуємо і біляші, і пиріжки з різною начинкою, і млинці. Випікаємо різні страви, виходячи з того, що в нас є з продуктів та грошей.

Скільки пакунків відправили у цьому році? Якщо ведете такий облік.

Скільки пакунків відправили – навіть точно не зможу назвати їх кількість. На жаль, нас не дуже багато, дівчат, які сушать, і всі вони працюють, тому зараз дуже великих обсягів немає. У нас зараз велика черга на борщі та супи. Зараз приблизно у місяць виходить до 300 пакунків борщів та супів.

Скільки наразі волонтерів задіяно у «Чорноморській сотні»? Чи потрібні ще люди та як до вас приєднатись?

Так, нас десь до 15 дівчат, п’ять з них тільки печуть. Як до нас приєднатися? Головне – бажання та витримка, бо сушіння овочів – це дуже важка праця. Овочі дуже довго сушаться. Якщо брати в середньому, то до 12 годин. Все залежить від соковитості овочів та самої сушарки. А ще, поки це все діло перемиєш та перетреш, то й рук не відчуваєш. За манікюр вже мовчу.

На таку страву дуже багато йде овочів. Приблизний розрахунок: з 10 кг свіжих овочів виходить всього 1 кг сухих. Кожен овоч йде у пропорції. Дівчата працюють на знос. Вони вимушені іноді і ночами пекти, а печемо ми по 5-7 годин. Іноді, коли великі об’єми, то й по 10 годин. Потім два дні як труп ходиш, а взагалі, майже кожен день випікаємо. Дуже рідко буває, що пару днів у нас віхидні.

На таку справу уходить багато продуктів та грошей. Розкажіть про ваших донаторів. Чи є благодійники на постійній основі?

На жаль, зараз у багатьох дуже важке матеріальне становище, тому донати в цьому році дуже впали. У нас є постійні донатори, які при їх можливостях перераховують гроші.  Для нас немає маленьких донатів. Кожні 5-10 грн для нас – це скарб. Зараз є постійний донор, який кожного тижня перераховує нам гроші. Ми економимо гроші, як можемо. Я їзджу по магазинам та шукаю, де є знижки, і там купую продукти.

Люди допомагають і продуктами? 

Овочі в основному нам наш місцевий орендатор дає. Дуже за це йому дякую, бо це значно зберігає наш бюджет. Також люди допомагають продуктами – у кого що є, тим і діляться. Також волонтери одеські допомагають, капелан… Всіх одразу і не згадаю.

Хто ще допомагає у вашій справі?

«Нова пошта» допомагає в безкоштовній відправці. Це просто супер, бо дуже часто ми відправляємо посилку та економимо на доставці. На зекономлені гроші купуємо продукти.

Що вас мотивує не зупинятись?

Мотивує скоріша наша Перемога! А ще хочеться хоч чимось допомогти нашим хлопцям, і додати свій маленький внесок у Перемогу. В такий час не можна бути осторонь.

Волонтерка Тетяна Григорьєва розповіла, що ви читаєте молитви при упаковці. 

Так, перед пакуванням борщів та супчиків ми з Оленою Дімітренко читаємо молитву.

За стільки років можливо, якось змінилися потреби військових, і з чим це пов’язано? Який досвід ви винесли зі своєї роботи?

Потреби військових за ці 9 років не змінилися. Хочеться допомагати нашим хлопцям всім, але, на жаль, ми неспроможні закупляти дрони, техніку і все інше, тому ми займаємося тільки харчуванням. А хлопці – це наче діти, дуже люблять смаколики.

Підтримати кухарів Чорноморської сотні можна донатами чи приєднавшись до проєкту, щоб разом із ними продовжувати готувати страви для військових. Картка для допомоги:

Приватбанк Жолобенко Галина Миколаївна

5457082292145617

Раніше на  USIonline.com

«Чорноморська сотня» поділилася рецептами страв, які виготовляють для військових (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.