В школах Одеси залишиться факультатив російської мови «фото»

В школах Одеси залишиться факультатив російської мови

Батьки школярів в Одесі зможуть відмовитись від відвідування факультативу російської мови.

Про це розповів директор Департаменту освіти і науки Одеської ОВА Олександр Лончак в інтерв’ю Суспільному.

За його словами, він не рекомендує школам викладати російську мову ні як предмет, ні факультативно.

З початку впровадження нового державного стандарту Нової української школи ми рекомендували взагалі відійти від російських класів і російських шкіл. На сьогодні у нас в області взагалі відсутні російські школи. Російська мова може викладатися як предмет, може викладатися факультативно, проте ми цього не рекомендуємо, – зазначив голова департаменту освіти.

У коментарях на сторінці Олександра Лончака в Facebook запитали, що робити батькам, які не хочуть, аби їх діти вивчали російську. Він відповів, що у такому випадку батьки мають писати заяву.

Якщо вас, як батьків, не задовольняє той чи інший факультативний курс, ви можете висловити своє ставлення до нього в індивідуальному порядку, тобто написати заяву вільного зразка, в якій повідомити про відмову відвідувати небажаний курс. А також попрохати адміністрацію школи, щоб вона уклала розклад занять так, аби факультативи опинилися останніми уроками чи нульовими, адже це передбачено нормативними документами, – розповів Олександр Лончак.

Варто додати, що рішення про заборону використання російської мови в закладах освіти можуть приймати виконавчі комітети органів місцевого самоврядування. Наприклад, саме таке рішення прийняли у Миколаєві.

Раніше на USIonline.com

Допомога замість букетів: у школах Одеси пройде акція «перше вересня без квітів»

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.