В селі на Одещині відремонтують старовинний колодязь з 130-річною історією (фото)
На 130-річний колодязь «Якуджук пинари», відомий як криниця Якова в селі Котловина Ренійської громади, невдовзі чекає відновлення. Спочатку пам'ятку села планували відновити зусиллями місцевих мешканців, проте про подію дізнались спонсори, вони виділили необхідні кошти, а староста села вже знайшов досвідченого майстра з деревини.
Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації із посиланням на видання Бессарабії «Махала».
Ідея відновлення колодязя Якова виникла під час підготовки села до обласного етапу конкурсу «Найкращий населений пункт сільського типу». Тоді за різними ділянками благоустрою закріпили відповідальних, проте знайти виконавців процесу, які змогли б покрасити та відреставрувати памятку села виявилося не так просто. Тоді, в селі вирішили самостійно збирати кошти, в цей час знайшлись і спонсори. Благодійний фонд «Придунав’я» виділив на відновлення старовинного колодязя 150 тис. грн.
Раніше це була криниця-журавель, її викопали десь наприкінці XIX століття, у 1880–1890 роки. А свою назву отримала на ім’я людини, яка організувала копання цієї криниці. Звали чоловіка Яку (українською Яків). Ця людина жила по вулиці Жовтневій, нині Василя Гурика, його праправнук Микола Казани і досі живе на цій вулиці, – розповіла директорка місцевої школи Парасковія Долапчи.
До відновлення «Якуджук пинари» планують приступити вже зараз. До села вже запросили майстра із Болграда, який має свій цех з обробки дерева і спеціалізується на виготовленні перекриттів для колодязів.
Ми також хочемо територію навколо колодязя викласти плиткою «старе місто», встановити лавочки, щоб люди могли сісти та відпочити, попити смачну холодну воду. А ще хочемо зробити тротуар з виходом до асфальту, що пролягає недалеко, бо зараз там все перекопано, – розповіла Долапчи.
Після того, як у колодязя з’явиться нова кришка, його планують розчистити. Роботи з резтаврації повинні завершити до Дня села, який у Котловині відзначається 28 серпня.
Особливо на відродження цієї криниці чекають наші старожили, у яких пов’язані з нею добрі спогади, і які знову, як у минулі часи, хочуть випити звідти води, – зазначила директорка місцевої школи.
Цікаво, що серед мешканців села існують повір’я, пов’язані із колодязем Якова. Старожили говорять, що вода у цій криниці була дуже смачна, вона не лише вгамовувала спрагу, а була немов живлющою, відновлювала сили.
Раніше на USIonline.com —
Три порти Одещини передадуть у концесію, дві траси будуть ремонтувати (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.