В портах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей заблоковано 51 торгове судно «фото»

В портах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей заблоковано 51 торгове судно

Станом на 14 березня 2023 року в портах України заблоковано 51 судно з майже 670 тис. тонн різних вантажів (зокрема зернових), на яких перебувають майже 230 членів екіпажу.

Про це повідомив «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дані Адміністрації морських портів України (АМПУ).

У портах залишається заблокованим 51 торговельне судно. Зокрема, у портах Миколаївського регіону заблоковано 30 суден, з яких вісім — із понад 165 тис. тонн агропродукції. Кілька суден заблоковано в портах Великої Одеси, оскільки вони були завантажені не аграрною продукцією і, відповідно, не підпадали під дію зернової угоди.

За словами заступника міністра розвитку громад та територій Юрія Васькова, Україна зверталася до партнерів — ООН і Туреччини — з проханням домовитися про організацію безпечного коридору, щоб судна могли вийти.

Ми ініціювали питання в листопаді про те, що необхідно всім сторонам за підтримки ООН і Міжнародної морської організації отримати гарантії безпеки й організувати коридор для їх виходу. На жаль, таких гарантій безпеки ми не отримали, — сказав Юрій Васьков.

На деяких із заблокованих суден залишається тільки мінімальна кількість членів екіпажу, деякі стоять із повним екіпажем. На деяких суднах відбулася ротація — іноземні команди змінили місцеві.

Раніше на USIonline.com

«Зернову угоду» подовжили ще на чотири місяці

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.