В Одеському ТЦК розповіли, який строк можна отримати за перешкоджання роботі військкомів «фото»

В Одеському ТЦК розповіли, який строк можна отримати за перешкоджання роботі військкомів

Одним з актуальних питань є проблема розповсюдження інформації про роботу груп оповіщення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), а також «поради» щодо уникнення мобілізації та взаємодії з військовослужбовцями чи поліцейськими.

Про це йдеться в допису Одеського обласного ТЦК та СП, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Законодавство України чітко визначає відповідальність за перешкоджання законній діяльності ЗСУ та несанкціоноване розповсюдження інформації про їхнє переміщення. Зокрема, Кримінальний кодекс України містить дві ключові статті.

З літа 2023 року вироки за статтею 114-1 ККУ виносяться переважно адміністраторам “повісточних” груп у Viber та Telegram, які поширювали інформацію про місцезнаходження та дії ТЦК та СП. Такі дії сприймаються як допомога ворогу, оскільки вони підривають зусилля військових щодо мобілізації та забезпечення захисту країни.

Суди України, від Закарпаття до Харківщини, зазвичай виносять гуманні вироки – від 3 до 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном 1-3 роки. Більшість обвинувачуваних визнають свою провину та йдуть на угоду зі слідством, що пом’якшує їхні вироки. Проте, судимість навіть з випробувальним терміном несе серйозні соціальні та професійні наслідки.

Стаття 114-1. Перешкоджання законній діяльності ЗСУ
Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років. Якщо це призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків – карається позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.

Стаття 114-2. Несанкціоноване розповсюдження інформації
Заборонено несанкціоноване розповсюдження інформації про спрямування, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ або інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах військового чи надзвичайного стану. Поширення цієї інформації заборонено доти, доки її не буде опубліковано в офіційних джерелах України. За порушення даної статті передбачено покарання як позбавлення волі від 3 до 5 років.

Поширення інформації про роботу груп оповіщення ТЦК та СП, заклики до супротиву або надання “порад” щодо взаємодії з військовослужбовцями чи поліцейськими підриває законну діяльність ЗСУ та ставить під загрозу національну безпеку. Важливо усвідомлювати, що такі дії не тільки протизаконні, але й можуть мати серйозні правові наслідки, включаючи позбавлення волі.

Раніше на USIonline.com

В одеському ТЦК прокоментували затримання хворого хлопця

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.