В Одеському цирку «стався вибух газу» та постраждали люди: рятувальники провели масштабні навчання (фото, відео)

Сьогодні, 27 жовтня, в Одесі відбулися комплексні навчання персоналу цирку, ДСНС, медиків та поліції під керівництвом головного управління ДСНС з участю Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та національної ради з охорони та безпеки.

На навчаннях побували кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян та Ніна Ляшонок.

За сценарієм, в приміщенні цирку через порушення техніки безпеки стався вибух газу, внаслідок чого постраждали 10 людей. Дев’ятьох врятували, але один загинув. Роль постраждалих виконували курсанти ВМС. Хлопців навіть дуже правдоподібно загримували, бо навчання були максимально наближені до реальності.

Цирк було вибрано через те, що там зазвичай перебуває багато людей. Як показав трагічний досвід масштабних пожеж в публічних будівлях в Одесі, персонал часто не знає, як себе поводити, і через неправильні дії на початку виникнення пожежі стається трагедія.

Сьогодні метою є, в першу чергу, відпрацювання злагоджених дій. Хоча у нас постійно проводять тренування різного роду, з різними службами, сьогодні більше ставка була на медиків і відпрацювали з ними дуже наближену до реальності ситуацію. Коли є пожежа, задимлення, потерпілі та загиблі, – каже прессекретарка ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.

На навчаннях спочатку відпрацювали рятувальники, які надали першу домедичну допомогу. Потім людей евакуювали до безпечного місця, де їх чекали медики, які приймали рішення і надавали кваліфіковану допомогу.

Всі служби працювали скоординовано. І швидкі, і ДСНС, і поліція працювали злагоджено, була комунікація між різними типами служб. ДСНС дуже швидко евакуювали потерпілих, медики гарно розділяли на зони: жовту, червону, зелену. «Червоним» і «жовтим» надавалася швидка медична допомога, «зеленим» – психологічна допомога. Було знайдено одного «чорного». Він був опрацьований в останню чергу, – розповіла про роботу медиків завідувачка навчально-тренувального відділу Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олександра Місюра.

Час прибуття на місце складає 10 хвилин. Рятувальники прибули приблизно за дві хвилини, медики — за п’ять-шість. Усіх постраждалих евакуювали рятувальники швидко, а далі медики провели сортування поранених та надали допомогу. Тобто за пів години всіх постраждалих вже врятували. Це більш ніж добре! – поділився враженням від навчань голова національної рада з охорони здоров’я та безпеки Микита Карпенко.

Начальник управління ДСНС на Одещині Денис Платон також високо оцінив злагоджену роботу рятувальників.