В Одеській області понад 35 тисяч фахівців готові надавати послуги з відновлення ментального здоров’я
Представники міністерства охорони здоров'я та Всесвітньої організації здоров'я провели дослідження, згідно з яким кожен 5-ий українець має ризик розвитку певних психічних розладів. Наслідки війни відчують на собі 15 мільйонів українців.
Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіли Олена Солнцева, завідувачка Одеського обласного центру практичної психології та соціальної роботи, та Анна Лєснікова, речниця Всеукраїнської програми ментального здоров’я, повідомляє Українська Служба Інформації
Я зазначила Анна Лєснікова, ці 15 мільйонів поділяються на чотири групи. Це люди похилого віку, внутрішньо переміщенні особи, діти та підлітки, а також військові.
Задля допомоги їм й була започаткована програма з відновлення ментального здоров’я «Ти як?»
Я хочу, щоб всі українці зайшли на сайт «Ти як?» Там є «аптечка» самодопомоги. Там є інструменти та техніки з відновлення. Якщо ви кожного дня будете звертатися до цієї «аптечки», ви зможете відновити та стабілізувати своє ментальне здоров’я. За оцінками експертів, 80% українців зможуть самостійно дати раду своєму психологічному стану. І лише 20% буде потрібна допомога, – зазначила Анна Лєснікова.
Вона додала, що метою програми є всебічне охоплення населення, щоб послуги з відновлення ментального здоров’я надавалися усюди – у закладах освіти, лікарнях, центрах надавання адміністративних послуг. Також послуги з психологічної консультації можуть надати сімейні лікарі.
Фахівці 38 закладів з надання первинної медичної допомоги Одеської області пройшли відповідне навчання, зазначила Анна Лєснікова.
Як зазначила Олена Солнцева, вже понад 30 тисяч вчителів та 5 тисяч психологів та соціальних педагогів пройшли курси з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Раніше на USIonline.com —
Психологічна аптечка: одеситів навчають навичкам самодопомоги за досвідом Ізраїлю (фото, відео)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.