В Одеській області почервонів лиман: що сталося (фото) «фото»

В Одеській області почервонів лиман: що сталося (фото)

Водойма в Нацпарку «Тузлівські лімани» стала червоного кольору. Ніякої магії у цьому немає - причина у маленьких істотах - дафніях. Точніше, у їхніх самцях.

Про це розповів еколог Іван Русєв.

Зараз у лиману Бургас на півдні Одеської області великі скупчення маленьких дафній, які можна помітити з берега. Дафнії – типові планктонні рачки, що велику частину часу проводять у товщі води.

Коли все нормально, дафнії-самки вдаються до партеногенетичного розмноження без спарювання і народжують нових самок. Якщо ж у середовищі відбуваються певні зміни, із партеногенетичних яєць з’являються самці. Ці зміни можуть бути різними: знижується температура води, коротшає світловий день, стає мало їжі, з’являються хижаки, що харчуються дафніями, у водоймі виявляється занадто багато дафній. Самці потрібні дафній, щоб пережити всі ці труднощі.

Фото: Іван Русєв/Facebook

Після того, як самці запліднять самок, ті відкладають особливі яйця, які називають зимовими, або яйцями, що покояться. У них значно щільніша оболонка, ніж у літніх партеногенетичних яєць. Тому яйця, що покояться, переживуть і заморожування взимку, і висихання ставка в літню спеку. На лапках водоплавних птахів або просто під дією вітру вони можуть перенестися в іншу водойму,- розповів Іван Русєв.

Цікаво, що можна покласти яйця дафній в ящик столу, дістати через кілька років і кинути у воду – і з них з’являться молоді дафнії.

Раніше на  USIonline.com

Міст через Хаджибейський лиман тимчасово перекриють

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.