В Одесі затримали подружжя шпигунів: вони готували удар по складам ЗСУ «фото»

В Одесі затримали подружжя шпигунів: вони готували удар по складам ЗСУ

Чоловік з жінкою живуть в Одесі з 2018 року - за вказівкою спецслужб рф.

Про це повідомляє СБУ.

Спецслужба затримала в Одесі подружжя російських шпигунів, які готували ракетний удар по силах ППО та артилерійських складах ЗСУ.

Обоє затриманих – чоловік (народився в Одесі, але згодом служив у російській армії та брав участь у бойових діях на території Чечні) та дружина – громадяни рф. Вони були завчасно відправлені в Україну ще у 2018 році та отримали посвідку на проживання. Таким чином російська воєнна розвідка планувала створити на півдні України власний агентурний апарат.

До повномасштабного вторгнення сім’я агентів збирала дані про суспільно-політичну обстановку в регіоні і розширювала коло своїх знайомств, готуючись до виконання основних завдань.

А вже після 24 лютого насамперед намагалися виявити бойові позиції зенітно-ракетних комплексів Crotale і розташування польових артилерійських складів з боєприпасами до ЗРК. Розвідувальна інформація потрібна була окупантам для здійснення повітряних ударів ракетами класу «Калібр» або «Кінджал» по українських військових об’єктах.

Зібрані відомості агенти відправляли зв’язковому – мешканцю Севастополя, колишньому російському спецназівцю, який негласно співпрацює з ГРУ, а для прикриття використовує посаду очільника благодійного фонду. Він передавав інформацію своєму куратору – кадровому співробітнику воєнної розвідки рф.

Підозрювані перебувають під вартою без альтернативи внесення застави.