В Одесі запустили кампанію по пошуку донорів: як долучитися «фото»

В Одесі запустили кампанію по пошуку донорів: як долучитися

В Одесі розмістили білборди з qr-кодом. Він веде на телеграм-канал, де розміщують інформацію про те, коли потрібні донори крові конкретної групи. Ця система допомагає уникати хаосу у такій важливій справі.

Про це кореспонденту Української Служби Інформації розповіли у міському департаменті охорони здоров’я.

Напередодні велика кількість людей прийшла здати кров на станцію переливання. Людям навіть довелося стояти за парканом будівлі станції. Але насправді не усіх змогли прийняти – бажаючих виявилося більше, ніж потрібно.

Станція переливання крові обслуговує обласні заклади, а ми – міські. Вони працюють за іншим методом і просто оголошують, коли їм потрібна кров. До нас вони не зверталися, – розповіла спікер міського департаменту охорони здоров’я Олена Вельможко.

Здавати кров можна не тільки на станції переливання. Зараз по місту можна побачити білборди з qr-кодом, або можна відразу підписатися на телеграм-канал “Донор Одеса”. Там розміщують актуальну інформацію про те, коли і де потрібні донори конкретної групи крові – у 11-ї лікарні або військовому шпиталі.

Якщо ваша кров відповідає вимогам по резус-фактору, можна залишити заявку і вам передзвонять, але є низка як тимчасових, так і постійних протипоказань. Тож якщо ви вирішили стати донором, треба дізнатися чи можете ви можете здавати кров.


Інколи я плачу. Намагаються записатися на донацію люди, яким зовсім не можна. Хлопець з інвалідністю по зору, який практично нічого не бачить. Жінка з цукровим діабетом: “А може, можна все ж таки здати, в мене діабет другого типу, я не на інсуліні?”.”Запишіть мого брата, в нього десять років тому видалили пухлину головного мозку. Але він дуже хоче бути донором, – поділилася Олена Вельможко.

Раніше на USIonline.com

Врятувати життя: як стати донором в Одесі і допомогти під час війни

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.