В Одесі запустилась і працює соціальна цирульня: зачіска, манікюр та масаж за донат (відео)

Благодійний фонд «Пліч-о-пліч» під керівництвом Олега Михайлика в одеському Міському гуманітарному центрі відкрив соціальну перукарню, де кожен може зробити собі зачіску або просто підстригтись, і навіть відремонтувати одяг: як оплата – благодійний внесок.

В перукарні побувала фотографиня Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

У перукарню на проспекті Шевченка 1/2, у приміщені колишнього кафе «Че Гевара» кожен охочий може прийти, підстригтися, зробити манікюр або масаж. Як оплату тут приймають благодійні внески.

За словами голови БФ «Пліч-о-пліч» Олега Михайлика, ідея цирюльні була запозичена в американської організації Dignity’s centre, яка підтримує подібні центри на Кіпрі в таборі біженців та у Кишиневі для українських біженців.

Розуміємо, що це не все, що ми можемо, і вирішили надавати таку можливість, коли переселенці надають послуги для переселенців. Таким чином ми вирішили, що нам потрібна соціальна перукарня, нам потрібний медичний кабінет, ремонт одягу, та в майбутньому плануємо запустити ще пекарню, і соціальний кінозал, – додає Михайлик.

За словами Олега, гроші, які люди донатять, у першу чергу йдуть на підтримку тих, хто тут працює, а решту грошей спрямовують на допомогу ЗСУ.

Ми намагаємось таким чином закривати якісь соціальні питання, на кшталт купівлі теплих речей, шкарпеток та засобів гігієни, – уточнює голова фонду.

У штаті працює Олена. За фахом вона – фельдшер, медикиня з 29-річним досвідом. Вона робить масаж дорослим та дітям.

Працюємо вже тут 3-й тиждень, я працюю тут у медичному кабінеті, масажисткою, – каже Олена.

За словами жінки, приблизно 90 відсотків тих, хто приходить до центру – це такі ж внутрішнього переміщені особи, переселенці, як і майстри центру.

З війною довелось переїхати в Одесу, знайшла фонд «Бути успішним». Вони запропонували пройти курси масажиста. Ось так тут тепер і працюю, хочу допомагати людям, – розповідає пані Олена.

Гарними зачісками завідує переселенка з Донецької області Наталя, якій довелось виїхати з Бахмутського району, де точаться бої.

За фахом я вихователька, але поки з цим не складається. Вирішила закінчити курси перукарів, і ось працюю тут. Дуже подобається. Загалом приходять переселенці. Робимо людей гарними, – додає майстриня.

Раніше на USIonline.com

Любити, піклуватися, втішати. Як подружжя на Одещині рятує дітей з непростими долями (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.