В Одесі запрацював центр підтримки дітей «Барнахус» (фото) «фото»

В Одесі запрацював центр підтримки дітей «Барнахус» (фото)

16 листопада у рамках проєкту «Модель Барнахус в Україні» в Одесі відкрили центр підтримки дітей, постраждалих від насилля чи ставших свідками злочинів.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Ключова роль Центру полягає в координації зусиль усіх дотичних до кримінального процесу суб’єктів в інтересах дітей, постраждалих від насильства, у тому числі в умовах війни.

«Барнахус» був створений для того, щоб збудувати особливу правову систему, яка відповідала б особливим потребам дітей, відносно яких існує підозра про те, що вони піддавалися насильству або жорстокому поводженню.

«Барнахус» надає комплексну соціальну, психологічну, правову, медичну та інші види допомоги та послуги дітям – потерпілим або свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством, з урахуванням вікових та психологічних особливостей дітей, сприяє зниженню психологічної напруги та захищає дитину від повторної травматизації. Центр здійснює супровід дітей віком до 18 років.

В центрі будуть проводитися співбесіди з такими дітьми, здійснюватися медичний огляд для цілей судової медицини, надаватиметься фахівцями-терапевтами необхідне лікування, з урахуванням того, що потреби дітей в подібних випадках повністю відрізняються від потреб дорослих, які потрапили в таку саму ситуацію.

В Барнахусі є чотири «кімнати», кожна з яких призначена для певної діяльності: кримінального розслідування, співпраці чи захисту, роботи з фізичним здоров’ям і роботи з психічним здоров’ям. Крім того, Барнахус – це місце, де спеціалісти соціальних служб, поліції, прокуратури, судової медицини, педіатрії та дитячої і підліткової психіатрії можуть радитися і співпрацювати, особливо на початкових етапах попереднього розслідування і соціального розслідування.

У відкритті Центру взяли участь представники Одеської обласної прокуратури, Дитячого фонду ООН (UNICEF), Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, громадських та благодійних організацій.

Довідка УСІ

Барнахус бере свій початок від Моделі захисту дітей, прийнятої в США у 1980-х роках. Уперше такі центри виникли в 1998 році в Ісландії, а потім поширилися і в інших північних країнах (у Швеції в 2005 році, Норвегії в 2007 році, в Гренландії в 2011 році, в Данії в 2013 році) під назвою Барнахус, або «Будинок дітей».

Раніше на USIonline.com

Як війна сприяє сімейному насильству і як це зупинити

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.