В Одесі зафіксовано нові випадки кору: лікарі закликають робити щеплення «фото»

В Одесі зафіксовано нові випадки кору: лікарі закликають робити щеплення

За останній місяць в Одесі було зареєстровано 4 лабораторно підтверджених випадків захворювання на кір серед дітей, які не були щеплені. Дві нещеплені малечі «привезли» кір з Румунії, де офіційно оголошено епідемію кору. Специфічного лікування від кору немає, тому лікарі закликають проводити щеплення. Протягом січня-березня 2024 року в освітніх закладах Одещини лікарі мобільних вакцинальних бригад проводитимуть щеплення від кору дітей молодших класів.

Про це повідомляє Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб.

Випадки реєструвались у сімейних осередках, по два у кожному і розцінюються як спалахи.

Летальних випадків не зафіксовано.

Останні два лабораторно підтверджені випадки кору зареєстровані у маленьких дітей віком один та три роки в одній родині. При епідрозслідуванні встановлено, що родина прибула до Одеси з Румунії, де офіційно з 5 грудня оголошено національну епідемію кору.

Після повернення до Одеси, при появі температури та висипу на шкірі у малечі, їх батьки звернулися до лікарні та діти були госпіталізовані.

За даними вірусологічних досліджень у дітей виявлено IgM до вірусу кору методом ІФА у вірусологічній лабораторії Центру.

Наразі діти виписані з лікарні і знаходяться під наглядом сімейного лікаря у задовільному стані.

Профілактичні та протиепідемічні заходи щодо локалізації та ліквідації спалаху тривають.

За даними World Health Organization (WHO) захворюваність на кір у Європейському регіоні зросла більше ніж у 30 разів. За весь 2022 рік було зафіксовано 941 випадок кору, а з січня по жовтень 2023 року — більше 30 тисяч випадків.

Кір — небезпечна інфекційна хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Вірус кору може зберігатись у повітрі до двох годин, тому заразитись можна навіть від людини, яка вже не кашляє і не чхає.

З метою попередження захворювання в медзакладах Одеси, Одеського району та у навчальних закладах Подільського, Болградського, Ізмаїльського, Білгород-Дністровського районів проходять «Дні любові до вакцинації».  Протягом січня-березня 2024 року в освітніх закладах Одещини лікарі мобільних вакцинальних бригад проводитимуть щеплення від кору дітей молодших класів.

В такий спосіб Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб прагне привернути увагу батьків, вчителів до проблеми поширення захворюваності на кір на Одещині.

Специфічного лікування від кору немає. Нагадуємо, що вакцинація – єдиний захист для дітей та тих, хто не може отримати щеплення через протипоказання.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі у дітей виявили кір

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.