В Одесі з’являться мобільні укриття для містян (фото, відео)

Зайти в укриття зможуть усі люди, які хочуть перечекати повітряну тривогу. Така конструкція здатна врятувати від уламків та касетних снарядів.

На місці побував кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Дивіться відео на нашому каналі на Youtube.

Мобільні укриття в Одесі будують в рамках проекту SafePlace4UA. Товщина стін складає понад 25 см, а товщина стелі – приблизно 40 см. Як розповів будівельник Олександр Войдко, приблизно вся конструкція важить 70 тонн та зроблена з суцільного армованого бетону.

Від уламків таке укриття буде захищати, а від прямого попадання – залежить від того, чим стріляти по ній, артилерію сумніваюсь, а стрілецьку зброю – так. Все залежить також від маси уламка та його швидкості. Якщо порівняти з паркінгами, то там приблизно така ж товщина, – підкреслює Олександр.

Керівник проекту Ілля Блохін поділився, що досвід Ізраїлю почали вивчати у квітні, остаточно будувати вирішили у середині червня та на початку липня.

Це було після Вінниці, Кременчука, коли ми всі бачили кадри, що цивільне населення гине через уламки та ударну хвилю, оскільки їм нема де укритися. Сенс саме в тому, що таке укриття монолітне та мобільне. Також плануємо будувати модульні укриття, які будуть по 40 тонн на 12 людей. Також укриття рятує від касетних снарядів, – додав Ілля Блохін.

Ілля Блохін

Одне таке укриття коштує приблизно 450 тис. грн, тому проект потребує меценатів та підтримки.

Помічник проекту Микита Безрукавий розповів, що укриття розраховане на 18 сидячих місць.

Укриття не передбачає вбиральню, люди зможуть хіба перечекати тривогу. Плануємо встановити тут лавочки, вентиляцію, пандус, а також дві двері. На стадії обговорення також WiFi, щоб люди могли дізнатись, чи закінчилась тривога. З нашими партнерами ми також обговорюємо, чи буде тут відеоспостереження, щоб слідкувати за збереженням об’єкту, – коментує Микита Безрукавий.

Микита Безрукавий

Зазначимо, в Одесі перше укриття планують встановити в парку, але поки що остаточного рішення нема. Також проект планують реалізувати у Миколаєві, оскільки це місто, яке буквально захищає Одесу.

Раніше на USIonline.com

В Україні тестують нову систему оповіщення

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.