В Одесі викрили шахрая, який зробив фейкові сайти державної допомоги, та через них крав гроші громадян (фото, відео)

В Одесі викрили та затримали чоловіка, який за схемою, шляхом інтернет-шахрайства, ошукував довірливих громадян, які намагалися отримати «додаткову грошову допомогу» від держави.

Про це повідомляє Головне управління нацполіції в Одеській області.

Шахрай створив сайт, зовнішній вигляд якого повністю копіює дизайн сайту Державної допомоги в рамках програми «єПідтримка», під який закріпляв фішингове інтернет-посилання у соціальних мережах Facebook та Instagram.

Як тільки громадяни переходили за посиланням, яке розсилав шахрай, і заповнювали необхідні поля із зазначенням реквізитів своїх платіжних карток, зловмисник отримував вказані дані та за їх допомогою авторизувався у додатках онлайн-банкінгу.

У такий спосіб з липня по вересень 2023 року чоловік ошукав двох жінок та двох чоловіків, вкравши в них загалом майже 16 тисяч гривень. Інші постраждалі, кількість яких попередньо сягає близько 100, встановлюються.

Наразі підозрюваному вже повідомили про підозру у шахрайстві (ч. 4 ст. 190 КК України) та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 221 тисячі гривень.

Фішинг — це один із різновидів шахрайства в інтернеті, спрямований на викрадення конфіденційної електронної інформації. Часто метою є отримання логіну, пароля та номера банківської картки.

При цьому злочинці видають свій сайт-підробку за відомий та надійний вебресурс. Для цього вони максимально копіюють дизайн і навіть URL-адресу, додавши всього один-два символи, що відрізняють його від оригіналу. Неозброєним оком помітити різницю дуже складно.

Кіберполіція закликає громадян бути обачними і уважно перевіряти адреси сайтів, на яких треба вводити конфіденційні дані про себе та банківські картки. Невідповідність з адресою офіційного сайту навіть в одній літері має зупинити вас.

Фото: ГУНП в Одеській області, Одеська обласна прокуратура

Раніше на USIonline.com

Які схеми вигадують інтернет-шахраї і як від них вберегтися, – пояснює кіберполіція

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.