В Одесі видали продовольчі набори освітянам з Маріуполя та Херсону (фото, аудіо) «фото»

В Одесі видали продовольчі набори освітянам з Маріуполя та Херсону (фото, аудіо)

Напередодні Дня знань, 1 вересня, в Одесі відбулась видача продовольчих наборів. Допомогу підготували саме для учнів, студентів, вчителів та педагогів.

На події також побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Директор одеського центру «Я – Маріуполь» Ганна Камаралі розповіла, що з початку війни дуже багато маріупольців переїхали до Одеси. Акції тут проводять систематично, щоб раз на два-три тижні люди могли отримати допомогу.

Сьогоднішня акція саме для освітян, студентів та вчителів, щоб отримати набори з допомогою. Всього підготували 187 наборів, пакунок розрахован приблизно на два тижні. У нашому центрі зареєстровано більше 2 тисяч маріупольців, десь 10% — це освітяни, — зазначила Ганна Камарлі.

Ганна Камаралі

До центру за допомогою прийшов студент Іван. Він переїхав в Одесу наприкінці травня. Спочатку вони виїхали з Маріуполя після місяця життя під обстрілами на підконтрольну Україні територію – до Запоріжжя. Частина родини Івана все ще залишається в окупації – мати, тато, бабуся та дідусь.

Нам довелось пішки йти з Маріуполя через блокпости до Мелекіно, тому що нашу машину вкрали. Звідти вже їхали до Бердянська за допомогою перевізників. Четвертого березня на моїх очах в 20 метрах від будинку розпочався обстріл, перший раз у житті відчував такий страх, у нас в будинку не було підвалу, ми сиділи в коридорі, сподіваючись, що в нас не потрапить. Зараз ми живемо у брата, – розповів Іван.

Іван

Раніше хлопець навчався в Азовському морському інституті, зараз студентів перевели до Одеської морської академії.

У свою чергу прес-секретар центру «Я – Маріуполь» Катерина Грецева додала, що тут можна отримати і гуманітарну, і медичну (першу первинну), і психологічну допомогу. В центрі також працює дитяча кімната, де проходять різні заняття, мастер-класи. Загалом мета центру – адаптація людей.

Катерина Грецева

Зазначимо, у різних містах України наразі працює 11 центрів «Я – Маріуполь».

Раніше на  USIonline.com

Маріуполь схожий на постапокаліптичний фільм жахів, – журналістка Катерина Єрська (аудіо)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.