В Одесі вшанували пам’ять Героїв Крут (фото) «фото»

В Одесі вшанували пам’ять Героїв Крут (фото)

Про подвиг студентів, які були розстріляни більшовиками ніколи не забудуть. Наймолодшим було всього 16 років. Сьогодні їх пам'ять традиційно вшанували в українських містах, у тому числі в Одесі.

29 січня біля пам’ятної дошки ідеологам українського націоналізму – батьку та сину Івану і Юрію Липам, під супровод оркестру, поклали квіти.

Про це повідомила Одеська обласна державна адміністрація.

Сьогодні студенти обласних мистецьких навчальних закладів разом з представниками Департаменту культури провели “Акцію Пам’яті” біля будинку, де жили борці за свободу української держави – батько і син, Іван і Юрій Липи.

Духовий оркестр Одеського коледжу мистецтв ім.Данькевича виконав гімн України, композицію «Пливе кача» та музичний твір – марш «Крути». Студентська молодь поклала квіти до пам’ятної дошки батька та сина Липів.

В свою чергу, голова Одеської ОВА Максим Марченко нагадав, що понад сторіччя тому юні герої Крут зробили майже неможливе ціною власного життя.

1918 року біля залізничної станції Крути кілька сотень українських студентів та гімназистів прийняли нерівний бій з чотирьохтисячною армією росіян під проводом Муравйова. Українські юнаки загинули і власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію визвольних змагань нашого народу. Крути стали легендою, символом жертовності та незламності молодого покоління. Вічна слава й пам’ять Героям, які полягли в бою за наше сьогодення та свободу України, – зазначив Марченко.

Також до пам’ятної дати телерадіостудія Міноборони “Бриз” виклала у мережу відповідне відео, яке знімалося в Одесі.

Раніше на  USIonline.com

Війна. День 340: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.