В Одесі відновлюють рух скаутів-пластунів (фото, відео)

На Півдні України розвивають молодіжний скаутський рух. Зараз в команду потрібні дорослі, які будуть допомагати дітям на шляху до саморозвитку.

З пластунами поспілкувався фотокореспондент  Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Дивіться відео на нашому Youtube-каналі.

«Пласт» — це національна скаутська організація. Її основна мета — фізичне, духовне та патріотичне виховання. Осередок в Одесі зараз відновлюють.

За словами старшого пластуна Петро Пряхіна, пласту не треба присвячувати цій діяльності 100% вільного часу. Зараз в Одесі волонтери планують залучити якомога більше дітей. Потім вихованці від 18 років можуть стати старшими пластунами, щоб продовжувати роботу в якості вихователей. Після перемоги планують також відновити табір, бо це вважається апогеєм програми. В таборі вихованці випробувують набуті за зиму та весну навички.

Пласт — це волонтерський рух, якщо ми говоримо про дорослих. Тобто ми більш орієнтовані на майбутнє, працюємо з дітьми, тому що наша державна система, не тому що вона якась не така, а просто на це не розрахована. Тому ми намагаємось підставляти державі плече в цьому питанні. Ми також шукаємо волонтерів, які будуть приділяти три-чотири години на тиждень тут, є декілька варіантів: безпосередньо працювати з дітьми, проводити збори, готувати програми, вони доводять дітей до того стану, коли вони вже самоорганізовуються, тоді виховник стає менторами. Також це можуть бути медики, інструктори, інженери за фахом, які передають дітям знання, можна бути адміністратором і допомагати всередині осередка, — розповідає голова одеського осередку, старший пластун Петро Пряхін.

Петро Пряхін

Він також додав, що за останній рік набрали дітей та дорослих, також старші почали займатись з дітьми рік-півтора тому.

Відновили осередок тут, але з «Пластом» на Півдні важко дуже, це не типова організація для Півдня України. Якщо на Заході він вже сто років десь існує, то тут про нього почали дізнаватись у 94-95 роках, — пояснює Петро Пряхін.

Старша пластунка Марта Чебан розповіла, що раніше займалась з дітьми, але не в Одесі.

З тих дітей, з якими я спілкувалась – в Одесі, Кривому Розі, Кропивницькому, — дітям дуже не вистачає середовища, інших підлітків, з якими було б цікаво, були б спільні інтереси, які також проукраїнські налаштовані. Тут, я помітила, такі діти є, і враховуючи що телефонують і встають в чергу, мені здається, що є перспектива, — вважає Марта.

Пластунів вчать самостійності, патріотизму, привчають до туризму, а також саморозвитку.

Є таке «пластове» слово – самозрадність. Тобто – самому собі допомогти, якщо є така потреба. Один з відомих пластунів каже, що якщо пластунів буде 1% населення України, то проблем не буде ніяких. Ну звісно будуть (сміється), алє набагато менше, — додає старша пластунка.

Раніше на  USIonline.com

Поліцейські з волонтерами втілили в життя мрію маленьких одеситів (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram и Instagram, дивіться на Youtube.