В Одесі відкрився Цифровий освітній центр ЮНІСЕФ: чому можна навчитись (фото, відео)
10 липня в Одесі відбулося урочисте відкриття Цифрового освітнього центру (DLC) за адресою: вул. Базарна, 63, в Одеському професійному ліцеї будівництва та архітектури.
На відкритті побував кореспондент Української Служби Інформації. Арсен Подосян.
Місія Цифрових освітніх центрів (Digital Learning Centre / DLC) – забезпечити доступ до якісної освіти для школярів, позбавлених можливості повноцінно навчатися офлайн. Центри використовують сучасні освітні технології, такі як штучний інтелект, віртуальна реальність, Майнкрафт, Убер-школа та перевернутий клас.
Відкриття центру відбулося в рамках проєкту “Створення цифрових освітніх центрів (DLC) та надання послуг психосоціальної підтримки для дітей та молоді” в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Проєкт реалізується Асоціацією інноваційної та цифрової освіти спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Глобального партнерства заради освіти (GPE).
На заході виступили заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Антон Шалигайло, директор департаменту освіти і науки Одеської ОДА Олександр Лончак, координатор освітніх проєктів ЮНІСЕФ Анатолій Ігнатович та заступник голови Асоціації інноваційної та цифрової освіти Дмитро Бондаренко.
Відгуки учнів та плани на майбутнє
Одним з перших відвідувачів нового центру став 11-річний школяр Вова Колесніков.
Хочу тут здобути знання про криптовалюту, ігри, vr-окуляри, і як це працює. Також цікаво як працює 3D-принтер, – поділився хлопчик своїми враженнями та очікуваннями.
Ми з сімʼєю переїхали в Одесу на початку повномасштабного вторгнення. З 11 родичів нас пʼятеро, хто наразі здобуває освіту. Мені тут подобається те, що легко та комфортно навчатися, – каже Ксенія Яковенко, школярка та біженка з Донецької області.
Перспективи розвитку цифрових освітніх центрів
Таких освітніх центрів в Одеській області буде п’ять: три з них розташовані в Одесі, один в місті Южне, та один в місті Чорноморськ, зазначив директор обласного департаменту освіти і науки Олександр Лончак.
Мета створення цифрових освітніх центрів – надолуження освітніх втрат внаслідок COVID-19 та війни. Центри наповнені інтерактивом і штучним інтелектом, що допоможе учням здобувати цікаві знання та проводити лабораторні роботи. Ми будемо залучати найкращих викладачів для роботи в цих центрах, орієнтуючись на дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, – каже посадовець.
Загалом по Україні вже створено понад 85 освітніх центрів, які працюють переважно у прифронтових областях. Головна мета створення цих центрів – щоб жодна дитина не залишилась поза школою, – додає координатор освітніх проектів та програм дитячого фонду ЮНІСЕФ по півдню України Анатолій Ігнатович.
Під час блекаутів ми працюємо на генераторі, і досить успішно. Щодо безпеки – наші центри відкриваються або в укриттях, або в навчальних закладах на першому поверсі, щоб відстань до укриття була не більше 50 метрів. Інтернет забезпечений Starlink. В нашому центрі також працюють психологи, які допомагають дітям з розвитком, включаючи мовні проблеми, – розповідає про технічні аспекти роботи центрів заступник голови асоціації інноваційно-цифрової освіти Дмитро Бондаренко.
Цифрові освітні центри ЮНІСЕФ продовжують активно розвиватися, надаючи дітям доступ до якісної освіти навіть у найскладніших умовах. Центри стають важливим інструментом для подолання освітніх втрат, спричинених пандемією та особливо війною, і допомагають дітям розвивати нові навички та знання.
Раніше на USIonline.com —
В Одесі запускають безкоштовні курси англійської для переселенців
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.