В Одесі відкрився офіс «Зроблено в Україні»: Японія підтримала підприємців регіону (фото, відео)
Місцеві підприємці отримають нові можливості для розвитку завдяки відкриттю регіонального офісу «Зроблено в Україні» на базі Одеського обласного центру зайнятості. Уряд Японії та Програма розвитку ООН (UNDP) у співпраці з Міністерством економіки України, Державною службою зайнятості та Одеським обласним центром зайнятості відкрили регіональний офіс «Зроблено в Україні» в Одесі.
На відкритті офісу побували кореспонденти Української Служби Інформації Арсен Подосян, Ганна Бодрова та Ніна Ляшонок.
Дивіться відео на нашому Youtube-каналі.
Це вже девʼяте представництво платформи «Зроблено в Україні» – комплексної програми, спрямованої на підтримку українських виробників і зміцнення національної економіки.
Станом на 2023 рік в Одесі від обстрілів постраждало майже 300 обʼєктів цивільної інфраструктури. Попри це, економіка Одеської області намагається вистояти та адаптуватися. В умовах складної логістики сировини та реалізації готової продукції, а також обмеження електропостачання внаслідок бойових дій, на Одещині продовжують працювати 99 400 субʼєктів малого та середнього підприємництва, понад 5 000 із яких розпочали роботу у 2023 році.
Регіональні офіси «Зроблено в Україні» – це інклюзивні простори, відкриття яких заплановане в усіх центрах зайнятості країни, щоб покращити комунікацію між державою та бізнесом. Тут підприємці можуть дізнатися більше про умови та зареєструватися для участі в програмах державної та регіональної підтримки, пройти навчання з відкриття або розвитку власної справи, навчитися оформлювати грантові заявки, а також отримати кваліфіковану допомогу у взаємодії з державними органами, банками та іншими інституціями.
У зверненні зі столиці до учасників події в Одесі перший віцепремʼєр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко зазначила, що відновлення зруйнованої інфраструктури та економіки України, а також забезпечення сектору безпеки та оборони України неможливе без розвитку підприємництва.
Одеса від початку повномасштабного вторгнення неодноразово ставала ціллю росіян. Та навіть попри системні обстріли ворога, підприємці продовжують працювати, давати людям роботу, а державному бюджету фінансові стимули у вигляді податків. Відкриття регіонального офісу «Зроблено в Україні» дасть змогу залучити до програм державної підтримки якомога більше місцевих бізнесів, — сказала пані Свириденко.
Співпраця між Міністерством економіки України та UNDP налічує вже понад 10 років. Підхід організації полягає в поєднанні прямої підтримки у вигляді грантів та інфраструктурних рішень і розбудови спроможностей підприємців і підприємниць шляхом поліпшення доступу до послуг. Офіси «Зроблено в Україні» обладнані UNDP за щедрої підтримки Японії, поєднують ці підходи, сприяючи розвитку бізнес-середовища в країні.
Представники проєкту також підкреслили важливість підтримки малого та середнього бізнесу в Україні, який забезпечує значну частину ВВП країни та створює робочі місця.
Проєкт – це, як кажуть японці, раніше ми вам давали рибу, а зараз даємо вудилище. Цей проєкт потрібний суспільству для розвитку індустрії. В цей центр можуть прийти усі охочі і отримати інфопідтримку, а потім також отримувати гранти від центру зайнятості. Професії які потрібні зараз – в навчальному центрі є основи електроніки, спеціальності з відеонагляду і пожежної безпеки. Зараз ми стаємо високотехнологічною армією, тому і пропонуємо здобувати високотехнологічні професії, – наголошує ветеран війни, інвалід 2 групи Олександр Бажан.
Керівник проєктів програм розвитку ООН в Україні Максим Борода розповідає, що проєкт «Зроблено в Україні» має кілька компонентів – фізичний, енергетичний та економічний.
Понад 99% підприємств в Україні – це малий та середній бізнес. Він забезпечує 90% ВВП нашої країни, тому і підтримка цього бізнесу – пріоритет. На що і спрямований наш проєкт, – зазначив він.
Максим Борода
В центр може прийти будь-яка людина та бізнес, щоб отримати консультацію, поради, допомогу в заповненні якихось документів, щоб отримати якісь мікрогранти. Також колеги будуть консультувати стосовно державних програм, як «єОселя» та інші.
Ми надаємо мікрогранти до 250 тис. гривень для розвитку власної справи. За цей період (2 роки, – ред.) підприємці отримали 17 тисяч грантів і 650 грантів по 1 мільйону гривень Учасники бойових дій. Сама ініціатива – для нас на сьогодні є новою пріоритетною програмою, – розповіла подробиці Директор Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.
Також вона додає:
Грант отримується на 3 роки. Відповідний моніторинг ведеться онлайн та очно. Умовою повернення самого гранту є сплата податків. Якщо за 3 роки підприємець сплатив податків на суму гранту – це означає, що він виконав умови гранту. Тобто акцент – на створення робочих місць.
Юлія Жовтяк
Раніше на USIonline.com —
Українки можуть отримати грант на бізнес за новою програмою: як залучити гроші
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.