В Одесі відкривається виставка дітей-переселенців «Чорноморський щоденник» «фото»

В Одесі відкривається виставка дітей-переселенців «Чорноморський щоденник»

Проєкт для дітей-переселенців дав можливість поглянути на Чорне море не лише з мистецької сторони, а й наукової.

Про це розповіли під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa.

У вересні проєкт ЄС-ПРООН «Європейський Союз задля удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (EU4EMBLAS) спільно з мистецьким простором «Діалоги» започаткували школу дітей внутрішньо-переміщених осіб. Він має назву «Чорноморський щоденник – 2022».

Упродовж занять дітям читали лекції – як про море, так і про види мистецтва різних часів. Морський біолог Євген Дикий розповів, що проект сконцентрований для дітей, які вимушено переїхали до Одеси з інших регіонів України.

Проєкт намічався як і просвітницький, так і той, який може відволікти від складних обставин, в яких вони опинились, і дати дітям можливість помріяти про море. Проєкт будувався таким чином, що спочатку з дітьми спілкувались морські біологи, які дали можливість побачити море під несподіваним для них кутом. Тобто не просто як велику красиву воду, а як середовище, в якому мешкає безліч цікавих створінь, кожне з яких заслуговує уваги. Далі кожен з дітей обрав ту істоту, про яку він хотів дізнатись більше, і на цьому етапі підключились одеські художники, які допомогли намалювати морських створінь, – підкреслив Євген Дикий.

У свою чергу Олена Велика, куратор проєкту артгалерея «Діалоги», додала, що до проекту доєднались 29 дітей віком від п’яти до одинадцяти років. Це діти з Херсону і Херсонської області, Миколаєва, Донецької області, Одеси.

Діти створили 38 робіт у чотирьох стилях – аплікація, графіка, ассамбляж та колаж. Від заняття до заняття ми повертались до теми моря, літератури, яку надавали організатори, досліджували мешканців Чорного моря. Відкриття виставки відбудеться завтра о 14:00 на Соборній площі, 2. Буде можливість поспілкуватись з дітьми, і дізнатись історії, які вони прописали у кожній роботі. Виставка триватиме до 11 листопада, – підкреслила Олена Велика.

Зазначимо, також виставка присвячена наближенню Міжнародного дня Чорного моря, який відзначають 31 жовтня.

Раніше на USIonline.com

Наслідки війни: що відбувається з Чорним морем і чому гинуть дельфіни (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.