В Одесі відкрили меморіальну дошку на честь відомого скульптора (фото) «фото»

В Одесі відкрили меморіальну дошку на честь відомого скульптора (фото)

У провулку Ляпунова відкрили меморіальну дошку на честь скульптора Бориса Едуардса.

На відкритті побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

У середу, 21 вересня, у провулку Ляпунова відбулось відкриття дошки на честь Бориса Едуардса — скульптора, який народився в Одесі. Громадський діяч Юрій Маслов зазначив, що відкриття меморіальної дошки в Одесі – це свято, і привітав всіх присутніх.

Борис був, як і вся Одеса, – інтернаціональний. У нього були турецькі та українські коріння. Ми його в першу чергу цінуємо як глибоко ліричного художника, скульптора. В Одеському художньому музеї знаходиться масштабна колекція його робіт. Це дійсно епоха, ми всі знаємо будинок Руссова, де прекрасна робота його на фронтоні, пам’ятник Ерасту Андрієвському на Куяльнику, який потребує відновлення, – додав Юрій Маслов.

Досьє USIonline.com:

Борис Едуардс народився в Одесі в 1860 році. Навчався в Одеській малярській школі (нині – коледж ім. Грекова). У 1881-1883 роках навчався у Петербурзькій академії мистецтв, але залишив навчання за станом здоров’я, з 1915 — її академік. У 1919 емігрував на Мальту.

В експозиції Одеського художнього музею представлені його роботи: «Шурка» (мармур, 1896), «Христос і грішниця» (мармур, 1899), «Втіха» і «Сплячий старий» (мармур, кінець 1890-х), «Приємні підношення» (2 варіанти: в бронзі і в з’єднанні бронзи і мармуру, кінець 1890-х), Олександр Суворов (варіант виливки з бронзи пам’ятника в Очакові, 1903).

Також його скульптуру з мармуру «Ерот і Психея» можна побачити в «Пале-Роялі», Одеса (копія з оригіналу, виготовленого у ІІ ст. до н. е. у Греції).