В Одесі відбувся Форум Відновлення: обговорили стратегію післявоєнного розвитку регіону (фото) «фото»

В Одесі відбувся Форум Відновлення: обговорили стратегію післявоєнного розвитку регіону (фото)

28 вересня в Одесі відбувся «Форум відновлення Одещини». Цього разу на заході обговорили просторове планування регіону та післявоєнної стратегії відновлення одеських територіальних громад задля їхнього стійкого економічного розвитку, оптимізації ресурсів та розширення можливостей. Також стало відомо, що дорожню мапу розвитку регіону створять до кінця поточного року.

На заході побував кореспондент Української Служби Інформації.

Організаторами Форуму виступила Агенція регіонального розвитку Одеської області, Одеська обласна рада та Одеська обласна державна адміністрація. Захід відбувся за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Регіональний форум «Відновлення» об’єднав науковців, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських активістів, дипломатів та іноземних інвесторів.

Учасники форуму після перемоги України над росією бачуть Одещину безпечною для мешканців і бізнесу, відкритою для світу, з розвитком туризму, культури, науки та торгівлі.

Форум відкрив онлайн заступник керівника Офісу президента України Дмитро Кулеба.

Одещина – найважливіший регіон України. Попри постійні обстріли ворога, саме Одеська область забезпечує українську продовольчу безпеку та залишається морськими воротами України, – наголосив Кулеба.

Кулеба зазначив, що нещодавно він приїхав з Ізмаїлу, де відвідав засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України. На цьому заході разом з громадами та керівництвом області й мешканцями обговорили актуальні питання регіону: підготовка до опалювального сезону, захист та відновлення об’єктів, енергетики регіону, розвиток транспортної інфраструктури.

В Європі основний акцент робиться не на міждержавну, а на міжрегіональну співпрацю в рамках ЄС. Зараз для Одещини – це Бремен і Прованс.

Нещодавно заступник голови ОВА Роман Григорішин відвідав форум Губернаторів у Французському Провансі та поспілкувався з віцепрезидентом Єврокомісії Маргарітісом Схінасом, який, за словами заступника ОВА, запевнив, що Одещина отримує гроші на розвиток за умов, якщо Одеська область в партнерстві з якимось регіоном країни ЄС надасть проєкт, який буде відповідати всім вимогам. Тому він порадив регіонам активніше шукати партнерів в регіонах стран ЄС.

Заступник голови ОВА доповів, що з моменту першого форуму вже багато чого зроблено для оновлення плану розвитку регіону. Була створена група експертів, та Одещина буде першим регіоном України, який презентує план розвитку до 2027 року.

На форумі наголосили на необхідності створення безбар’єрного середовища та доступної інфраструктури. Тому учасники форуму детально обговорили створення інклюзивного середовища при подальшому комплексному плануванні і підході до містобудівної документації, з урахуванням потреб обмежено мобільних людей, яких під час війни стає все більше.

За словами голови Одеської ОВА Олега Кіпера, Одещина готує важливий документ, який дозволить розпочати відновлення та розвиток регіону. Цю дорожню мапу створять до кінця поточного року.