В Одесі відбулась довгоочікувана всеукраїнська прем’єра історичного екшену «Довбуш» (фото)
У неділю, 27 серпня у широкий прокат вийшов пригодницько-історичний фільм «Довбиш», прем'єру провели в Одесі. На кіноподію прибула творча команда, яка знімала стрічку - режисер екшену Олесь Санін, продюсер Максим Асадчий, виконавиця головної жіночої ролі Дарʼя Плахтій та актор Олексій Гнатковський.
На прем’єрі побувала кореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.
Фільм «Довбуш» – це епічний історичний екшн, що розповідає про події визвольного руху на початку 18 століття. Головний герой, Олекса Довбуш, стає символом справедливості в Карпатах, виступаючи проти жорсткого правління польської шляхти. Почавши свою боротьбу як законопорушник у густих лісах Карпат, він стає карпатським лицарем, який виступає за справедливість. Кінострічку створено кінокомпанією Pronto Film за підтримки ДержКіно України.
Над фільмом почали роботу ще у 2018 році, процес переривався то через технічні причини, то через карантин. Фінальне знімання розпочалося на початку червня 2021-го. Всього за весь процес створення стрічки зйомки проходили на 20 локаціях, а у великих сценах було задіяно понад 500 учасників. Багато людей долучилися до процесу – більш як 3 тис. осіб, включаючи акторів і творців з України, Польщі, США і Канади.
Цікаво, що для зйомок картини, щоб максимально відтворити дух того часу, команда відроджувала ремесла та реставрувала унікальні техніки бою, вивчала музичну, матеріальну і нематеріальну культуру часу, у якому розгортаються події фільму. Наприклад всі сукні княгині Яблуновської зроблені за кроєм 18 століття, кожна з них має вагу 7-10 кг.
Для актора Франківського театру, народного артиста України та режисера відомих театральних вистав «Ніч перед Різдвом» та «Сердце навпіл» Олексія Гнатковського – «Довбуш» став дебютом в кіно. Олексій не проходив кастинг, режисер особисто запросив його у проєкт . За пів року до зйомок він тренувався з каскадерами та ходив у тренажерний зал, брав уроки з верхової їзди. Навчався стрільби з різних типів зброї.
УСІ вдалось поспілкуватися з артистом. Він розповів, що кінострічку спочатку хотіли показати після перемоги, але провели прем’єру зараз. Адже, на думку творчої команди проєкту, в Україні вже відчутний вільний дух: дії людей та волонтерів, а також наміри наших бійців вказують ці події.
Ми розуміємо, що перемога вже є – дух наш, ми вже перемогли все москальське, Ми вже розуміємо, що російське – це вороже, це зло. Всі це розуміють, тобто ми перемогли вже тут у головах. Лишилося вигнати цю нечисть с землі. Тому ми випустили цей фільм зараз – він дуже актуальний. Я б сказав, що цей фільм увійшов в історію України, не українського кіно, а України, – наголосив Гнатковський.
Він також зазначив, що помітив, як в Одесі та в багатьох інших українських містах, після початку повномасштабного вторгнення відчувається зміна свідомості людей й віддалення від колоніалізму, який намагалися втримати на півдні певний час зацікавлені проросійські активісти.
Я побачив людей тут в Одесі – це класні, сучасні, модернові, прогресивні люди, які мислять на перед незалежно. Я багато тут бачив україномовних людей і людей, які переходять на українську мову, які розуміють, що все російське – це тавро і це фактично окуповані території. Мені подобається, як Одеса деокуповує свій розум, від всього російського наративу. Одеса це ковток свіжого повітря. Вона красива така, то що тут дух сучасний, вільний, український – це для мене круто, – додав актор.
Зазначимо, на показ картини в Одесі завітали учасники творчої команди: актриса Дарія Плахтій – виконавиця ролі Марічки, яка має понад 12 ролей у кіно, приз за найкращу жіночу роль на Міжнародному фестивалі авторського кіно в Рабат, Марокко «Золота дзиґа» – найкраща жіноча роль, також приз на МКФ «Шовковий шлях», а також американський актор, що зіграв у фільмі Бешта – Лузер Тверски.
Його персонаж є засновником хасидизму. Це великий єврейський мудрець, прямим нащадком якого і є Лузер Тверскі. Уперше у світовій кіноіндустрії образ БЕШТа втілюють на великому екрані. Для цієї ролі актор вивчив свої фрази українською. Стрічку він представляє разом із командою в Києві, Дніпрі, Запоріжжі та Одесі. Цікаво, що єдиною умовою проведення кастингу на цю роль було виконання давньої єврейської молитви на камеру.
Раніше на USIonline.com —
У Чернівцях відкрили 14-й Одеський міжнародний кінофестиваль (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.